Fotballklubben Haugesund - Fotballklubben Bodo/Glimt 1-4 (0-3). Liga - 7. kolejka

22 maja na Haugesund Stadion odbył się mecz 7. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Haugesund i Bodou. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bodou 4-1.

22 maja  na Haugesund Stadion odbył się mecz  7. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Haugesund  i Bodou. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bodou 4-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka Bodou wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Przy strzeleniu gola asystował Amahl Pellegrino.

Już na początku meczu to piłkarze Bodou otworzyli wynik. W ósmej minucie Sondre Sorli dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ulrik Saltnes.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bodou w 31. minucie spotkania, gdy Runar Espejord zdobył drugą bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Amahl Pellegrino. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Ulrik Saltnes.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze Haugesund odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Mads Sande.

W 56. minucie za Ulrika Fredriksena wszedł Julius Eskesen.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Amahl Pellegrino z Bodou. Bramka padła po podaniu Ulrika Saltnesa.

Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Bodou: Japhet Sery, Runar Espejord, Amahl Pellegrino, Sondre Sorli, Ulrik Saltnes, na ich miejsce weszli: Marius Hoibraten, Victor Boniface, Joel Mugisha, Gilbert Koomson, Gaute Vetti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandra Soderlunda, Alioune'a Ndoura zajęli: Joacim Holtan, Hillary Gong. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Alfonsowi Sampstedowi z Bodou. Była to 90. minuta meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Sędzia nie ukarał zawodników Haugesund żadną kartką, natomiast piłkarzom Bodou przyznał jedną żółtą.

Zespół Haugesund w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Bodou w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.