Fotballklubben Bodo/Glimt - Aalesunds Fotballklubb 2-0 (0-0). Liga - 11. kolejka

W starciu 11. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Bodou zwyciężyła z Aalesundem 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Aspmyra Stadion.

W  starciu 11. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Bodou zwyciężyła  z Aalesundem  2-0 (0-0). Mecz odbył się na Aspmyra Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Bodou wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daria Canadyję z Aalesundu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Brice'a Wembangoma z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Aalesundu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daria Canadyję, Daria Canadyję weszli Torbjorn Kallevag, Simen Rafn. Także jedenastka Bodou rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joela Mvukę wszedł Ola Solbakken. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 55. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Oli Solbakken i Torbjornowi Kallevagowi.

W 63. minucie w zespole Aalesundu doszło do zmiany. Simen Nordli wszedł za Kristoffera Odemarksbakkena.

Jedenastce Bodou w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już dziewięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Amahl Pellegrino.

W 81. minucie Amahl Pellegrino zastąpił Sondre Sorlego. W tej samej minucie Victor Boniface został zmieniony przez Runara Espejorda, co miało wzmocnić drużynę Bodou. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristoffera Barmena na Oscara Solnordala.

Jedenastka Aalesundu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bodou, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik na 2-0 podwyższył Brice Wembangomo.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Zespół Bodou zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Bodou, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Aalesundu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Bodou w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Aalesundu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.