FK Haugesund - Stromsgodset IF 2-1 (1-0). Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien

28 lipca na Haugesund Sparebank Arena odbył się mecz 2. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Haugesund i Stromsgodseta. Starcie zakończyło się zwycięstwem Haugesund 2-1. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-07-28 19:00 | Stadion: Haugesund Sparebank Arena | Widzów: 2000 | Arbiter: Kristoffer Hagenes
F. Friday 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Stromsgodseta wygrał 13 razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haugesund w 26. minucie spotkania, gdy Kristoffer Velde strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Sondre Liseth.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Haugesund.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Ulrikowi Tillungowi, piłkarzowi gospodarzy.

Drużyna Stromsgodseta ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ibrahima Wadji. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze Stromsgodseta szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Imoh Friday. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Herman Sørby.

W 73. minucie Halldor Østervold zastąpił Kristoffera Tokstada. W tej samej minucie w jedenastce Stromsgodseta doszło do zmiany. Nicholas Mickelson wszedł za Mikkela Maigaarda. A kibice Haugesund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Madsa Berga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Niklas Sandberg.

W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Kristofferowi Tokstadowi z jedenastki gości. Chwilę później trener Stromsgodseta postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Kreshnik Krasniqi, a murawę opuścił Jonathan Parr. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Fredrik Pallesen, Alioune Badou, a na ich miejsce weszli Sondre Liseth, Ibrahima Wadji.

Zespołowi Stromsgodseta zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Haugesund.

Lars-Christopher Horst Jan Vilsvik
52′ Ulrik Tillung Fredriksen
Herman Sørby Stengel
83′ Niklas Sandberg
Halldor Østervold Stenevik73′
 26′ Kristoffer Velde
Mikkel Maigaard Jakobsen73′
Kevin Martin Krygård
Ipalibo Jack
89′ Sondre Liseth
Johan Hove
 60′ 89′ Ibrahima Wadji
Imoh Fred Friday  69′
Frank Stople
Morten Sætra
89′ Fredrik Pallesen Knudsen
Niklas Gunnarsson
89′ Alioune Badou Ndour
Prosper Mendy
83′ Mads Berg Sande