FK Haugesund - Stabok IF 0-0. Liga norweska - 4. kolejka Eliteserien

W starciu 4. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 24 maja, zespół Haugesund zremisował ze Stabok 0-0. Mecz na Haugesund Stadion obejrzało 600 widzów.

4. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-24 18:00 | Stadion: Haugesund Sparebank Arena | Widzów: 600 | Arbiter: Kristoffer Hagenes
FK Haugesund
Stabok IF
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka Haugesund wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Haugesund próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thore'a Pedersena z Haugesund, a w 61. minucie Yawa Ihlego z drużyny przeciwnej. W 69. minucie za Kevina Krygårda wszedł Bruno Leite.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Stabok: Korneliusowi Hansenowi w 74. i Kosuke'owi Kinoshicie w 77. minucie. Chwilę później trener Stabok postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Herolinda Shalę. Na boisko wszedł Markus Solbakken, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W doliczonej pierwszej minucie starcia kartkę dostał Sturla Ottesen z jedenastki gości.

Nicolas Pignatel Jenssen
54′ 76′ Thore Baardsen Pedersen
Mats Goberg Solheim84′
Peter Nysted Therkildsen
Kristian Bernt Torgersen
69′ Niklas Sandberg
Oliver Valaker Edvardsen84′
Kristoffer Velde
Kornelius Normann Hansen74′
69′ Kevin Martin Krygård
Peder Vogt
76′ Alioune Badou Ndour
Simen Wangberg84′
Mads Berg Sande
Kaloyan Kalinov Kostadinov
Kristoffer Gunnarshaug
Markus Solbakken78′
69′ Bruno Miguel Santos Leite
Jesper Strand Isaksen
69′ Alexander Stølås
Herman Hammy Geelmuyden84′
Andreas Endresen
Oleksii Khoblenko78′

Uche Sabastine

Zespół Haugesund miał 14 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Haugesund otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Haugesund w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.