FK Haugesund - Sandefjord Fotball 1-2 (1-1). Liga norweska - 28. kolejka Eliteserien

W pojedynku 28. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 28 listopada, zespół Haugesund przegrał z Viking 1-2 (1-1). Mecz na Haugesund Sparebank Arena obejrzało 3 628 widzów.

28. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-11-28 17:00 | Stadion: Haugesund Sparebank Arena | Widzów: 3628 | Arbiter: Marius Lien
E. Brenden 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Haugesund wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haugesund w pierwszej minucie spotkania, gdy Sondre Liseth strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Thore Pedersen.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, zespół Viking doprowadził do remisu. Bramkę zdobył William Kurtović. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Amer Ordagić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Haugesund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Martina Samuelsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Torje Naustdal. W 50. minucie kartkę dostał William Kurtović, zawodnik Viking.

Niedługo później trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Sander Risan, a murawę opuścił Harmeet Singh. W 79. minucie Kristoffer Normann został zastąpiony przez Deyvera Vegę. W tej samej minucie Amer Ordagić został zmieniony przez Erika Næsbaka, co miało wzmocnić zespół Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristoffera Velde'a na Alioune'a Badou.

Dopiero w drugiej połowie Erik Næsbak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viking, zdobywając kolejną bramkę w 87. minucie starcia. W samej końcówce meczu arbiter przyznał kartkę Deyverowi Vedze z jedenastki gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Amer Ordagić79′
 1′ Sondre Liseth
William Albin Kurtović  17′ 50′
46′ Torje Naustdal
Harmeet Singh62′
Niklas Sandberg
Viðar Ari Jónsson
Alexander Toft Søderlund
Alexander Ruud Tveter
83′ Kristoffer Velde
Kristoffer Normann Hansen79′
Asbjørn Hagland Engenes
Jesper Granlund
Sulayman Bojang
Lars Markmanrud
83′ Alioune Badou Ndour
Moussa Njie
Mads Berg Sande
Erik Næsbak Brenden79′  87′
Vegard Solheim
Sander Risan Mørk62′
46′ Martin Samuelsen
Vetle Walle Egeli

Deyver Antonio Vega Álvarez79′ 89′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Viking pokazał dwie żółte.

Drużyna Haugesund w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.