FK Haugesund - Kristiansund BK 3-0 (0-0). Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien

20 czerwca na Haugesund Stadion odbyło się spotkanie 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Haugesund i Kristiansund. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Haugesund 3-0. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

8. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-20 18:00 | Stadion: Haugesund Sparebank Arena | Widzów: 2000 | Arbiter: Marius Hansen Grøtta
N. Sandberg 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć jedenastka Haugesund wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Alexandrowi Stølåsowi i Olausowi Skarsemowi.

Na drugą połowę drużyna Kristiansund wyszła w zmienionym składzie, za Olausa Skarsema wszedł Pål Ulvestad. W 60. minucie kartkę dostał Ulrik Tillung z jedenastki gospodarzy.

W tej samej minucie za Sandera Kartuma wszedł Liridon Kalludra.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Haugesund w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Mikkel Desler. Przy zdobyciu bramki pomagał Kristoffer Velde.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Liridona Kalludrę z Kristiansund, a w 68. minucie Sondre'a Lisetha z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Haugesund, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie trafił Ibrahima Wadji. Po raz kolejny asystę zaliczył Kristoffer Velde.

Między 72. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kristiansund: Bendik Bye, Torgil Øwre, Amidou Diop, na ich miejsce weszli: Agon Muçolli, Brynjólfur Willumsson, Max Williamsen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ibrahimy Wadji, Sondre'a Lisetha zajęli: Bruno Leite, Mads Berg. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Pålowi Ulvestadowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haugesund w 90. minucie spotkania, gdy Niklas Sandberg zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Sean McDermott
 63′ Mikkel Desler
Bent Langåssve Sørmo
60′ Ulrik Tillung Fredriksen
Aliou Coly
Benjamin Tiedemann Hansen
Andreas Eines Hopmark
41′ Alexander Stølås
Christoffer Aasbak
Peter Nysted Therkildsen
Sander Erik Kartum60′
 90′ (k.) Niklas Sandberg
Olaus Jair Skarsem41′ 46′
Kristoffer Velde
Amidou Diop80′
Kevin Martin Krygård
Bendik Bye75′
68′ 86′ Sondre Liseth
Faris Pemi Moumbagna
 71′ 72′ Ibrahima Wadji
Torgil Øwre Gjertsen75′
Helge Valvatne Sandvik
Elias Hadaya
Fredrik Pallesen Knudsen
Snorre Strand Nilsen
86′ Mads Berg Sande
Max Normann Williamsen80′
Kristoffer Gunnarshaug
Liridon Kalludra60′ 65′
Thore Baardsen Pedersen
Agon Muçolli75′
72′ Bruno Miguel Santos Leite
Pål Erik Ulvestad46′ 90′
Andreas Endresen
Flamur Kastrati

Oskar Siira Sivertsen

Brynjólfur Darri Willumsson75′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Haugesund, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Kristiansund w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.