FK Haugesund - Brann Bergen 1-0 (0-0). Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien

W spotkaniu 9. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 24 czerwca, zespół Haugesund wygrał z Brannem 1-0 (0-0). Mecz na Haugesund Stadion obejrzało 2 000 widzów.

9. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-24 18:00 | Stadion: Haugesund Stadion | Widzów: 2000 | Arbiter: Mohammad Usman Aslam
FK Haugesund
Brann Bergen
1
0
I. Wadji 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Brannu wygrała aż 13 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Aune Heggebø z Brannu. Była to 40. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 61. minucie Thore Pedersen zastąpił Alexandra Stølåsa. W 68. minucie Mathias Knutsen został zmieniony przez Daoudę Bambę, co miało wzmocnić drużynę Brannu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petera Nysteda na Brunona Leitego.

Jedynego gola meczu strzelił Ibrahima Wadji dla jedenastki Haugesund. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Bruno Leite.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Brannu doszło do zmiany. Filip Møller wszedł za Aune Heggebø. W 82. minucie w zespole Haugesund doszło do zmiany. Mads Berg wszedł za Ibrahimę Wadjego. Na murawie, jak to często zdarzało się Brannowi w tym sezonie, pojawił się David Wolfe, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Kaspra Skaanesa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Kristoffer Barmen
61′ Thore Baardsen Pedersen
Ruben Kristiansen
72′ Peter Nysted Therkildsen
Aune Selland Heggebø40′ 76′
 74′ 82′ Ibrahima Wadji
Kasper Skaanes83′
Helge Valvatne Sandvik
Håkon Eikemo Opdal
Fredrik Pallesen Knudsen
Vieux Yaya Sané
82′ Mads Berg Sande
David Møller Wolfe83′
Kristoffer Gunnarshaug
Niklas Jensen Wassberg
72′ Bruno Miguel Santos Leite
Isak Tomar Hjorteseth
61′ Alexander Stølås
Daouda Karamoko Bamba68′
Andreas Endresen
Filip Møller Delaveris76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Brannu przyznał jedną żółtą.