Fk Bodo/Glimt - Valerenga Oslo 1-0 (0-0). Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien

W meczu 20. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 26 września, jedenastka Fka Bodo/Glimt zwyciężyła z Valerengą 1-0 (0-0). Mecz na Aspmyra Stadion w Bodø obejrzało 3 724 widzów.

20. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-09-26 20:00 | Stadion: Aspmyra Stadion | Widzów: 3724 | Arbiter: Kristoffer Hagenes
Fk Bodo/Glimt
Valerenga Oslo
1
0
E. Botheim 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków zespół Valerengi wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz 19 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie za Brede'a Moego wszedł Marius Høibråten.

Zespołowi gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już sześć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Erik Botheim. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Trener Valerengi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Henrika Udahla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Viðar Kjartansson.

Christian Dahle Borchgrevink
62′ Brede Mathias Moe
Tobias Christensen81′
 79′ Erik Botheim
Viðar Örn Kjartansson81′
90′ Amahl Pellegrino
Seedy Jatta87′
Joshua Gerardus Petrus Wilhelmus Smits
Mathias Lønne Dyngeland
Morten Ågnes Konradsen
Fredrik Holmé
62′ Marius Christopher Høibråten
Brage Skaret
Sigurd Kvile
Mathias Johnsrud Emilsen
Mattias Käit
Albin Mörfelt87′
90′ Gilbert Koomson
Nicolaj Thomsen81′
Joel Mugisha Mvuka
Jacob Emile Dicko Eng81′
Hugo Vetlesen
Henrik Udahl81′
Lasse Selvåg Nordås

Zespół Fka Bodo/Glimt zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał sześć celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki jedenastki Valerengi.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Valerengi w drugiej połowie dokonał czterech zmian.