Fk Bodo/Glimt - Tromso Idrettslag 3-0 (2-0). Liga norweska - 1. kolejka Eliteserien

W spotkaniu 1. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 9 maja, jedenastka Fka Bodo/Glimt wygrała z Tromso IF 3-0 (2-0). Mecz na Aspmyra Stadion w Bodø obejrzało 600 widzów.

1. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-09 18:00 | Stadion: Aspmyra Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Svein Oddvar Moen
L. Nilsen 81' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Tromso IF wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Erik Botheim wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt , zdobywając bramkę w ósmej minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alfons Sampsted.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Fka Bodo/Glimt, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Ulrik Saltnes. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sondre Brunstad.

W 32. minucie Runar Espejord został zmieniony przez Augusta Mikkelsena. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jostein Maurstad z Tromso IF. Była to 37. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Brede'owi Moemu z drużyny gospodarzy. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w zespole Tromso IF za Daniela Berntsena wszedł Kent-Are Antonsen, a w jedenastce Fka Bodo/Glimt Sondre Brunstad zmienił Hugona Vetlesena.

W 81. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Tromso IF Lasse Nilsen. Między 86. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fka Bodo/Glimt: Ola Selvaag, Brede Moe, Erik Botheim, Sondre Sørli, na ich miejsce weszli: Sebastian Tounekti, Sigurd Kvile, Elias Kristoffersen, Axel Lindahl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mosesa Ebiyego, Josteina Maurstada zajęli: Mikael Norø, Casper Øyvann.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Isak Helstad Amundsen
49′ 86′ Brede Mathias Moe
Jostein Maurstad Gundersen37′ 86′
Marius Christopher Høibråten
Anders Jenssen
Fredrik André Bjørkan
Daniel Berntsen73′
73′ Sondre Brunstad Fet
Tomas Olai Totland
 13′ Ulrik Saltnes
Eric Bugale Kitolano
Patrick Berg
Lasse Nilsen 81′ (samob.)
89′ Sondre Sørli
Ruben Yttergoerd Jenssen
 8′ 86′ Erik Botheim
Runar Espejord32′
86′ Ola Selvaag Solbakken
Casper Øyvann86′
86′ Sigurd Kvile
Kent-Are Antonsen73′
Adan Abadala Hussein
Tobias Hafstad
86′ Elias Kristoffersen Hagen
August Mikkelsen32′
89′ Axel Lindahl
Runar Robinsønn Norheim
73′ Hugo Vetlesen
Jesper Bergset Robertsen
86′ Sebastian Tounekti
Mikael Norø Ingebrigtsen86′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Tromso IF wymieniła czterech zawodników.