Fk Bodo/Glimt - FK Haugesund 2-0 (1-0). Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien

W meczu 5. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 27 maja, zespół Fka Bodo/Glimt zwyciężył z Haugesund 2-0 (1-0). Mecz na Aspmyra Stadion w Bodø obejrzało 600 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-27 18:00 | Stadion: Aspmyra Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Kai Erik Steen
Fk Bodo/Glimt
FK Haugesund
2
0
E. Botheim 31'
O. Solbakken 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Haugesund wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Fka Bodo/Glimt próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Erik Botheim wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, strzelając gola w 31. minucie meczu. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ola Selvaag.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fka Bodo/Glimt.

Drugą połowę jedenastka Fka Bodo/Glimt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mariusa Lode'a wszedł Marius Høibråten. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Brunonowi Leitemu z Haugesund.

W 58. minucie Brede Moe zastąpił Hugona Vetlesena. W 65. minucie w drużynie Haugesund doszło do zmiany. Alioune Badou wszedł za Ibrahimę Wadjego. Trener Haugesund postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Brunona Leitego i na pole gry wprowadził napastnika Sondre'a Lisetha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie Sondre Sørli został zmieniony przez Eliasa Kristoffersena, co miało wzmocnić zespół Fka Bodo/Glimt. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Niklasa Sandberga na Alexandra Stølåsa w 83. minucie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Fka Bodo/Glimt, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Ola Selvaag. Sytuację bramkową stworzył Hugo Vetlesen.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Sebastian Tounekti, Lasse Selvåg, a na ich miejsce weszli Ola Selvaag, Erik Botheim. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Mikkel Desler Puggaard
58′ Brede Mathias Moe
Ulrik Tillung Fredriksen
46′ Marius Lode
Kevin Martin Krygård
70′ Sondre Sørli
Niklas Sandberg83′
 31′ 90′ Erik Botheim
Ibrahima Wadji65′
 90′ 90′ Ola Selvaag Solbakken
Kristoffer Velde
Joshua Gerardus Petrus Wilhelmus Smits
Frank Stople
Morten Ågnes Konradsen
Fredrik Pallesen Knudsen
46′ Marius Christopher Høibråten
Alioune Badou Ndour65′
Vegard Kongsro
Mads Berg Sande
70′ Elias Kristoffersen Hagen
Kristoffer Gunnarshaug
Axel Lindahl
Alexander Stølås83′
58′ Hugo Vetlesen
Andreas Endresen
90′ Lasse Selvåg Nordås
Sondre Liseth66′
90′ Sebastian Tounekti

Arbiter nie ukarał zawodników Fka Bodo/Glimt żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Haugesund w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.