Fk Bodo/Glimt - Brann Bergen 2-2 (1-0). Liga norweska - 29. kolejka Eliteserien

W meczu 29. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna Fka Bodo/Glimt zremisowała z Brannem 2-2 (1-0). Mecz na Aspmyra Stadion w Bodø obejrzało 5 038 widzów.

29. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-12-05 17:00 | Stadion: Aspmyra Stadion | Widzów: 5038 | Arbiter: Svein Oddvar Moen
B. Finne 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Brannu wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Brede Moe.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fka Bodo/Glimt.

Zespół Brannu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Ulrik Saltnes. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Erik Botheim.

Chwilę później trener Fka Bodo/Glimt postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Hugona Vetlesena. Na boisko wszedł Elias Kristoffersen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy Brannu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie bramkę kontaktową zdobył Niklas Jensen. Przy strzeleniu gola pomógł Robert Taylor.

W 87. minucie Morten Ågnes został zastąpiony przez Mariusa Høibråtena. Trener Brannu postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania zmienił pomocnika Niklasa Jensena i na pole gry wprowadził napastnika Bårda Finne'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół Brannu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Bård Finne. Asystę przy golu zanotował Mathias Knutsen.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Felix Horn Myhre
 4′ Brede Mathias Moe
Runar Ullaland Hove
Marius Lode
Ole Martin Lekven Kolskogen
87′ Morten Ågnes Konradsen
David Møller Wolfe
71′ Hugo Vetlesen
Mathias Knutsen Rasmussen
 67′ Ulrik Saltnes
Håkon Eikemo Opdal
87′ Marius Christopher Høibråten
Ole Didrik Blomberg
Sigurd Kvile
Moonga Aluta Simba
Gilbert Koomson
Kasper Holmboe Skaanes
71′ Elias Kristoffersen Hagen