Brann Bergen - Viking Stavanger 0-2 (0-1). Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien

28 października na Brann Stadion w Bergen odbył się mecz 24. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Viking. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viking 2-0. Na stadionie zasiadło 8 421 widzów.

K. Kabran 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 starć zespół Viking wygrał 23 razy i zanotował 17 porażek oraz 11 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Larsa Gersona wszedł Runar Ullaland.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w 21. minucie spotkania, gdy Sebastian Sebulonsen zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viking.

Na drugą połowę zespół Brannu wyszedł w zmienionym składzie, za Rubena Kristiansena wszedł David Wolfe. Na murawie, jak to często zdarzało się Viking w tym sezonie, pojawił się Shayne Pattynama, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Yanna-Erika de Lanlaya. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Na drugą połowę jedenastka Viking wyszła w zmienionym składzie, za Haralda Tangena wszedł Kevin Kabran. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Viking: Kevinowi Kabranowi w 55. i Gianniemu Stensnessowi w 60. minucie.

Drużyna Brannu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Kabran. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zlatko Tripić.

W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Arildowi Østbø z Viking. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Brannu doszło do zmiany. Ole Blomberg wszedł za Mathiasa Knutsena. Kibice Brannu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kaspra Skaanesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Robert Taylor.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Gianni Ryan Stensness60′
11′ Lars Christian Krogh Gerson
Viljar Helland Vevatne
46′ Ruben Kristiansen
Rolf Daniel Vikstøl
84′ Mathias Knutsen Rasmussen
Veton Berisha
85′ Robert Thomas Taylor
Zlatko Tripić86′
Håkon Eikemo Opdal
Patrik Sigurður Gunnarsson
84′ Ole Didrik Blomberg
Sondre Flem Bjørshol86′
11′ Runar Ullaland Hove
Shayne Pattynama46′
46′ David Møller Wolfe
Simen Kvia-Egeskog90′
85′ Kasper Skaanes

Filip Møller Delaveris

Drużyna Viking zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Brannu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Viking w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.