Brann Bergen - Valerenga Oslo 0-3 (0-0). Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien

12 maja na Brann Stadion w Bergen odbył się mecz 2. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Valerengi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Valerengi 3-0. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-12 20:00 | Stadion: Brann Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Dag Vidar Hafsås
Brann Bergen
Valerenga Oslo
0
3
O. Sahraoui 65'
A. Dønnum 89',90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań drużyna Valerengi wygrała 21 razy i zanotowała 16 porażek oraz 11 remisów.

Zespół Brannu od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tobiasowi Christensenowi z Valerengi. Była to 45. minuta starcia.

Na drugą połowę jedenastka Brannu wyszła w zmienionym składzie, za Ole Blomberga wszedł Filip Møller. W 59. minucie Tobias Christensen zastąpił Osame Sahraouiego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Valerengi w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Osame Sahraoui. Asystę przy bramce zaliczył Aron Dønnum.

W następstwie utraty bramki trener Brannu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Jona-Helge Tveitę i na pole gry wprowadził napastnika Mathiasa Knutsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 76. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Brannu: Robert Taylor, Thomas Grøgaard, Daouda Bamba, na ich miejsce weszli: Moonga Simba, David Wolfe, Aune Heggebø. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Viðara Kjartanssona, Amora Layouniego zajęli: Henrik Udahl, Felix Horn. W 84. minucie kartkę dostał Christian Dahle, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valerengi w 89. minucie spotkania, gdy Aron Dønnum strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Kristoffer-August Sundquist.

Prawie natychmiast Aron Dønnum wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valerengi, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Kristoffer-August Sundquist Klaesson
46′ Ole Didrik Blomberg
Henrik Rørvik Bjørdal
71′ Jon-Helge Tveita
Tobias Christensen45′ 59′
76′ Thomas Grøgaard
Fredrik Oldrup Jensen
Kristoffer Barmen
Aron Leonard Dønnum  89′, 90′
76′ Robert Taylor
Viðar Örn Kjartansson80′
82′ Daouda Karamoko Bamba
Amor Yonas Layouni80′
Eirik Holmen Johansen
Christian Kjetil Haug
76′ David Møller Wolfe
Brage Skaret
Niklas Jensen Wassberg
Felix Horn Myhre80′
76′ Moonga Simba
Sakarias Opsahl
82′ Aune Selland Heggebø
Seedy Jatta
71′ Mathias Knutsen Rasmussen
Osame Sahraoui59′  65′
46′ Filip Møller Delaveris
Henrik Udahl80′

Jedenastka Valerengi była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Brannu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Valerengi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.