Brann Bergen - Stabok IF 1-1 (0-1). Liga norweska - 22. kolejka Eliteserien

17 października na Brann Stadion w Bergen odbyło się starcie 22. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Stabok. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 13 524 widzów.

22. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-17 17:00 | Stadion: Brann Stadion | Widzów: 13524 | Arbiter: Tommy Skjerven
Brann Bergen
Stabok IF
1
1
K. Skaanes 90'
I. Mesík 38'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków drużyna Brannu wygrała 21 razy i zanotowała 16 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Brannu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 38. minucie spotkania, gdy Ivan Mesík zdobył pierwszą bramkę.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Ivanowi Mesíkowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stabok.

Trener Brannu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Moonga Simba, a murawę opuścił Bård Finne. Na drugą połowę jedenastka Brannu wyszła w zmienionym składzie, za Daniela Pedersena wszedł Kasper Skaanes. Także w drużynie Stabok w czasie przerwy zaszły zmiany, za Nicolasa Jenssena wszedł Kasper Pedersen.

W 65. minucie Mathis Bolly został zastąpiony przez Olivera Edvardsena. Między 65. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Brannu: Robert Taylor, Fredrik Pallesen, Ruben Kristiansen, na ich miejsce weszli: Vajebah Sakor, Mathias Knutsen, David Wolfe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Victora Wernerssona, Fredrika Haugena, Kaloyana Kalinova zajęli: Tomás Podstawski, Markus Solbakken, Pål Kirkevold. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Stabok: Marcusowi Sandbergowi w 76. i Kaloyanowi Kalinovowi w 79. minucie.

Jedenastka Brannu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Kasper Skaanes wyrównał wynik meczu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Nicolas Pignatel Jenssen46′
66′ Fredrik Pallesen Knudsen
Ivan Mesík  38′ 43′
Japhet Sery Larsen
Simen Wangberg
86′ Ruben Kristiansen
Fredrik Haugen81′
46′ Daniel Alexander Pedersen
Sturla Ottesen
Petter Dahle Strand
Jeppe Arctander Moe
Sivert Heltne Nilsen
Kaloyan Kalinov Kostadinov79′ 87′
46′ Bård Finne
Mathis Bolly65′
Aune Selland Heggebø
Fitim Azemi
66′ Robert Thomas Taylor
Tomás Martins Podstawski65′
86′ David Møller Wolfe
Markus Solbakken81′
Niklas Jensen Wassberg
Aleksander Andresen
66′ Vajebah Sakor
Oliver Valaker Edvardsen65′
46′ Moonga Simba
Pål Alexander Kirkevold87′
46′  90′ Kasper Skaanes

66′ Mathias Knutsen Rasmussen

Przewaga drużyny Brannu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał zawodników Brannu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.