Brann Bergen - Odd Grenland Skien 2-1 (1-0). Liga norweska - 30. kolejka Eliteserien

W spotkaniu 30. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 22 grudnia, zespół Brannu wygrał ze Skien 2-1 (1-0). Mecz na Brann Stadion w Bergen obejrzało 600 widzów.

M. Bakenga 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Brannu wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Skien wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fredrika Nordkvelle'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Espen Ruud. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Filip Jørgensen ze Skien. Była to 45. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Brannu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie doliczonego czasu Robert Taylor dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brannu.

Na drugą połowę jedenastka Brannu wyszła w zmienionym składzie, za Mathiasa Rasmussena wszedł Ruben Kristiansen. Na murawie, jak to często zdarzało się Brannowi w tym sezonie, pojawił się Jon-Helge Tveita, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Kristoffera Barmena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 54. minucie sędzia przyznał kartkę Vegardowi Valgermowi z drużyny gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół Skien w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił Mushagalusa Bakenga. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Elbasan Rashani.

W 69. minucie kartką został ukarany Tobias Lauritsen, zawodnik Skien. W 70. minucie Filip Jørgensen został zastąpiony przez Robina Simovica.

Niedługo później Jon-Helge Tveita wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brannu, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Robert Taylor.

W 79. minucie Tobias Lauritsen został zmieniony przez Vladimira Rodicia, a za Markusa Kaasę wszedł na boisko Eirik Gayi, co miało wzmocnić jedenastkę Skien. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandera Svendsena na Erlenda Hustada w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Odin Bjørtuft
54′ Vegard Valgermo Forren
Vebjørn Hoff
Thomas Grøgaard
Kevin Egell-Johnsen
46′ Kristoffer Barmen
Joshua Gaston Kitolano
90′ Sander Svendsen
Markus André Kaasa79′
 45′ (k.) Robert Thomas Taylor
Filip Rønningen Jørgensen45′ 70′
Petter Dahle Strand
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga  65′
46′ Mathias Knutsen Rasmussen
Tobias Lauritsen69′ 79′
Daouda Karamoko Bamba
Elbasan Rashani
Ali Nadhoim Ahamada
Egil Selvik
46′ Ruben Kristiansen
Thomas Hallstensen
Ole Martin Lekven Kolskogen
Bjørn Mæland
46′  71′ Jon-Helge Tveita
Eirik Asante Gayi79′
Mikal Berg Kvinge
Fredrik Nordkvelle18′
90′ Erlend Hustad
Vladimir Rodić79′
Marcus Johansen Mehnert
Syver Aas

Robin Simovic70′

Onyekachi Hope Ugwuadu

Piłkarze Brannu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Skien wymieniła czterech graczy.