Brann Bergen - Odd Grenland Skien 1-3 (0-0). Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien

20 czerwca na Brann Stadion w Bergen odbyło się spotkanie 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Skien. Mecz zakończył się zwycięstwem Skien 3-1. Na stadionie stawiło się 3 193 widzów.

8. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-20 18:00 | Stadion: Brann Stadion | Widzów: 3193 | Arbiter: Tom Harald Hagen
Brann Bergen
Odd Grenland Skien
1
3
J. Tveita 81'
M. Bakenga 49',72',88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków jedenastka Brannu wygrała 21 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Skien otworzyli wynik. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy z karnego bramkę zdobył Mushagalusa Bakenga.

Trener Skien wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kristoffera Larsena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Conrad Wallem. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mushagalusa Bakenga ze Skien. Przy strzeleniu gola pomagał Kristoffer Larsen.

W 74. minucie Vegard Valgermo został zastąpiony przez Ole Lekvena. W tej samej minucie Filip Møller został zmieniony przez Daniela Pedersena, a za Ole Blomberga wszedł na boisko Jon-Helge Tveita, co miało wzmocnić jedenastkę Brannu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Markusa Kaasę na Solomona Owusu.

Niedługo później Jon-Helge Tveita wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brannu, zdobywając bramkę w 81. minucie starcia. Asystę zanotował Kasper Skaanes.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joshuę Kitolanę ze Skien, a w 88. minucie Ole Lekvena z drużyny przeciwnej. W 86. minucie w drużynie Brannu doszło do zmiany. Thomas Grøgaard wszedł za Kaspra Skaanesa.

Zespół gości nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku Mushagalusa Bakenga hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 1-3.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w jedenastce Brannu za Thomasa Grøgaarda wszedł Niklas Jensen, a w zespole Skien Sander Svendsen zmienił Tobiasa Lauritsena. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Sondre Løvseth Rossbach
74′ Ole Didrik Blomberg
Gilli Rólantsson Sørensen
Kristoffer Barmen
Odin Bjørtuft
74′ Vegard Valgermo Forren
Magnus Lekven
Ruben Kristiansen
John Kitolano
Petter Dahle Strand
Markus André Kaasa79′
86′ Kasper Skaanes
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga  49′ (k.), 72′, 88′
74′ Filip Møller Delaveris
Sander Svendsen90′
Håkon Eikemo Opdal
Leopold Wahlstedt
86′ 90′ Thomas Grøgaard
Thomas Hallstensen
74′ 88′ Ole Martin Lekven Kolskogen
Eirik Asante Gayi
74′  81′ Jon-Helge Tveita
Kristoffer Knudsen Larsen59′
90′ Niklas Jensen Wassberg
Bjørn Mæland
74′ Daniel Alexander Pedersen
Solomon Owusu79′

Syver Aas

Tobias Lauritsen90′

Onyekachi Hope Ugwuadu

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Brannu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.