Brann Bergen - Molde FK 0-1 (0-0). Liga norweska - 28. kolejka Eliteserien

28 listopada na Brann Stadion w Bergen odbyło się starcie 28. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Molde. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Molde 1-0. Mecz obejrzało 9 824 widzów.

28. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-11-28 19:00 | Stadion: Brann Stadion | Widzów: 9824 | Arbiter: Ola Hobber Nilsen
Brann Bergen
Molde FK
0
1
M. Eikrem 61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 pojedynków jedenastka Molde wygrała 22 razy i zanotowała 19 porażek oraz osiem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Sheriff Sinyan został zmieniony przez Kristoffera Haugena.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Kristoffer Haugen z Molde. Była to 33. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Molde w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry wynik ustalił Magnus Wolff. Asystę zaliczył Sivert Heggheim.

W 65. minucie w zespole Brannu doszło do zmiany. Niklas Jensen wszedł za Vajebaha Sakora. A kibice Molde nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emila Varhaugvika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Magnus Wolff. Niedługo później trener Brannu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Kasper Skaanes, a murawę opuścił Aune Heggebø.

W tej samej minucie David Wolfe został zmieniony przez Moongę Simbę, co miało wzmocnić jedenastkę Brannu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Linnesa na Erlinga Knudtzona.

Sheriff Sinyan19′
80′ David Møller Wolfe
Birk Risa
Petter Dahle Strand
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Knutsen Rasmussen
Rafik Zekhnini
65′ Vajebah Kaliefah Sakor
Ola Brynhildsen
Bård Finne
Etzaz Muzafar Hussain
80′ Aune Selland Heggebø
Emil Varhaugvik Breivik70′
80′ Moonga Aluta Simba
David Datro Fofana
80′ Kasper Holmboe Skaanes
Erling Knudtzon88′
65′ Niklas Jensen Wassberg
Magnus Retsius Grødem
Filip Møller Delaveris

Drużyna Brannu miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Brannu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.