Brann Bergen - Aalesunds Fk 3-1 (2-1). Liga norweska - 26. kolejka Eliteserien

28 listopada na Brann Stadion w Bergen odbył się mecz 26. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Viking. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Brannu 3-1.

26. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-11-28 18:00 | Stadion: Brann Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Ola Hobber Nilsen
V. Fiskerstrand 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Brannu wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter ukarał kartką Davída Ólafssona, piłkarza gości.

W 21. minucie karnego dla Brann nie wykorzystał Kristoffer Barmen strzelając obok bramki. W 28. minucie kartkę obejrzał Gudmund Kongshavn z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brannu w 36. minucie spotkania, gdy Daouda Bamba strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Robert Taylor.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Viking w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Vetle Fiskerstrand wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Kasper Mølgaard.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Daouda Bamba z Brannu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Viking w tym sezonie, pojawił się Shaquill Sno, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Markusa Karlsbakka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę drużyna Viking wyszła w zmienionym składzie, za Gudmunda Kongshavna, Nenassa weszli Andreas Lie, Jonas Grønner.

W 59. minucie Jørgen Hatlehol został zmieniony przez Mamadou Diawa. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Brannu doszło do zmiany. Ole Lekven wszedł za Jóna Fjólusona.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Brannu, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie Daouda Bamba hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-1.

Trener Brannu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gillego Rólantssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Sander Svendsen. W 74. minucie Vetle Fiskerstrand został zmieniony przez Petera Orry'ego, co miało wzmocnić drużynę Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daoudę Bambę na Mathiasa Rasmussena. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Ole Lekvenowi z Brannu. Była to 89. minuta starcia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
60′ Jón Guðni Fjóluson
Benjamin Kantie Karamoko
Vegard Valgermo Forren
Daan Klinkenberg
Ruben Kristiansen
Davíd Kristján Ólafsson16′
21′ (k.) Kristoffer Barmen
Parfait Bizoza
73′ Sander Svendsen
Izunna Uzochukwu
 36′, 44′, 61′ 84′ Daouda Karamoko Bamba
Vetle Fiskerstrand  39′ 74′
Hermann Ræstad
Andreas Lie46′
60′ 89′ Ole Martin Lekven Kolskogen
Peter Orry Larsen74′
84′ Mathias Rasmussen
Mamadou Diaw59′
73′ Gilli Rólantsson

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Brannu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.