Aalesunds Fotballklubb - Molde Fotballklubb 0-2 (0-2). Liga - 6. kolejka

W starciu 6. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka Aalesundu przegrała z Molde 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Color Line Stadion w Alesundzie.

W  starciu 6. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka Aalesundu przegrała  z Molde  0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Color Line Stadion w Alesundzie.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Aalesundu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 14 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w trzeciej minucie spotkania, gdy Magnus Eikrem strzelił pierwszego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Aalesund: Dariowi Canadii w 21. i Petarowi Golubovicowi w 27. minucie.

Zespół Aalesundu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Molde, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Rafik Zekhnini.

W 45. minucie Dario Canadija został zmieniony przez Simena Nordlego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

W 50. minucie kartkę dostał Sivert Mannsverk, zawodnik Molde. Między 62. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Molde: Magnus Eikrem, Martin Bjornbakk, Rafik Zekhnini, na ich miejsce weszli: Markus Kaasa, Eirik Haugan, Mathis Bolly. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandra Andersena, Kristoffera Odemarksbakkena zajęli: Alexander Ammitzboll, Torbjorn Kallevag.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Molde postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Erlinga Knudtzona wszedł Kristoffer Haugen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Molde utrzymać prowadzenie. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eirika Haugana z Molde, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Oscara Solnordala z drużyny przeciwnej. W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy Aalesundu: Jeppe Moe, Oscar Solnordal, a na ich miejsce weszli Isak Maatta, Fredrik Haugen.

Wyjątkowa nieporadność napastników Aalesundu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Aalesundu, a zawodnikom Molde pokazał dwie.

Jedenastka Aalesundu wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Molde w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.