Aalesunds Fotballklubb - Fotballklubben Haugesund 1-2 (0-0). Liga - 18. kolejka

W meczu 18. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Aalesundu przegrała z Haugesund 1-2 (0-0). Starcie odbyło się na Color Line Stadion w Alesundzie.

W  meczu 18. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Aalesundu przegrała  z Haugesund  1-2 (0-0). Starcie odbyło się na Color Line Stadion w Alesundzie.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków drużyna Haugesund wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Peter Therkildsen z zespołu Haugesund. Była to 26. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie Alexander Ammitzboll został zastąpiony przez Kristoffera Odemarksbakkena. Między 58. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Haugesund.

Między 68. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Haugesund: Mads Sande, Nikolas Walstad, Kevin Krygard, na ich miejsce weszli: Julius Eskesen, Thore Pedersen, Magnus Christensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simena Nordlego, Nenassa zajęli: Fredrik Haugen, Torbjorn Kallevag.

W tym czasie piłkarze Haugesund nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Alioune Ndour.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Aalesundu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania wyrównującą bramkę dla drużyny Aalesundu zdobył Kristoffer Barmen. Przy zdobyciu bramki asystował Kristoffer Odemarksbakken.

W 90. minucie w zespole Aalesundu doszło do zmiany. Nikolai Hopland wszedł za Daria Canadyję.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Bilal Njie. Sytuację bramkową stworzył Christos Zafeiris.

W tej samej minucie arbiter przyznał kartkę Bilalowi Njie z Haugesund. Minutę później w jedenastce Haugesund doszło do zmiany. Joacim Holtan wszedł za Alioune'a Ndoura. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Sędzia nie ukarał zawodników Aalesundu żadną kartką, natomiast piłkarzom Haugesund pokazał sześć żółtych.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.