Aalesunds Fk - Sandefjord Fotball 0-1 (0-1). Liga norweska - 27. kolejka Eliteserien

2 grudnia na Color Line Stadion w Ålesundzie odbyło się spotkanie 27. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Aalesundsu Fk i Sandefjordu Fotball. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sandefjordu Fotball 1-0. Pojedynek obejrzało 600 widzów.

27. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-12-02 18:00 | Stadion: Color Line Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Marius Hansen Grøtta
Aalesunds Fk
Sandefjord Fotball
0
1
D. Vega 34'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Aalesundsu Fk wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Daan Klinkenberg z Aalesundsu Fk. Była to 15. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Sandefjordu Fotball zdobył Deyver Vega w 34. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sandefjordu Fotball.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Aalesunds Fk: Jonasowi Grønnerowi w 54. i Sigurdowi Haugenowi w 58. minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Aalesundsu Fk doszło do zmiany. Shaquill Sno wszedł za Kaspra Mølgaarda.

W 61. minucie za Izunnę Uzochukwu wszedł Fredrik Carlsen. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Sander Mørk, Mats Haakenstad, a na ich miejsce weszli Sivert Gussiås, Brice Wembangomo. Trener Aalesundsu Fk postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Nenassa i na pole gry wprowadził napastnika Vetle Fiskerstranda, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Sandefjordu Fotball postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł George Gibson, a murawę opuścił Deyver Vega. W 88. minucie Fredrik Carlsen został zmieniony przez Petera Orry'ego, co miało wzmocnić jedenastkę Aalesundsu Fk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vidara Jonssona na Erika Næsbaka. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Sanderowi Mørkowi, zawodnikowi Sandefjordu Fotball.

Jacob Storevik
61′ Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Lars Grorud
Ståle Steen Sæthre
Martin Kreuzriegler
15′ Daan Klinkenberg
Marc Vales González
Davíd Kristján Ólafsson
Emil Pálsson
54′ Jonas Grønner
Brice Wembangomo72′
Parfait Bizoza
Lars Markmanrud
Niklas Fernando Nygard Castro
Kristoffer Normann Hansen
79′ Erikson Spinola Lima
Vidar Ari Jonsson90′
61′ Izunna Uzochukwu
Sivert Gussiås72′
58′ Sigurd Hauso Haugen
Deyver Antonio Vega Álvarez  34′ 83′
Enock Mawete Mwimba
Jesper Granlund
Jørgen Hatlehol
Sander Moen Foss
61′ Shaquill Sno
Mats Haakenstad72′
61′ 88′ Fredrik Carlsen
Peder Meen Johansen
Kristoffer Strand Ødven
William Kurtović
Markus Seehusen Karlsbakk
Sander Risan Mørk72′ 89′
88′ Peter Orry Larsen
Erik Næsbak Brenden90′
Mamadou Diaw
George Gibson83′
79′ Vetle Fiskerstrand

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.