2. kolejka Tippeligaenu: Tromso Idrettslag - Viking Stavanger 0-2 (0-1)

W starciu 2. kolejki norweskiej Tippeligaenu, które rozegrane zostało 7 kwietnia, jedenastka Tromso IF przegrała z Viking 0-2 (0-1). Mecz na Alfheim Stadion w Tromsø obejrzało 2 888 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-04-07 18:00 | Stadion: Alfheim Stadion | Widzów: 2888 | Arbiter: K. Hagenes
Tromso Idrettslag
Viking Stavanger
0
2
K. Thorstvedt 8',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania drużyna Viking wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w ósmej minucie spotkania, gdy Kristian Thorstvedt strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Andersowi Jenssenowi z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viking.

W 51. minucie kartkę dostał Zlatko Tripić, zawodnik Viking. W 57. minucie Artem Sokol zastąpił Marcusa Pedersena.

W 66. minucie Zlatko Tripić został zmieniony przez Fredrika Torsteinbø, a za Tommy'ego Hoeilanda wszedł na boisko Usman Hassan, co miało wzmocnić jedenastkę Viking. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andersa Jenssena na Lasse Nilsena. Między 71. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Viking postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Zymera Bytyqiego wszedł Tord Johnsen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

Trzy minuty później sędzia wręczył kartkę Lasse Nilsenowi z Tromso IF.

Dopiero pod koniec meczu Kristian Thorstvedt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viking, zdobywając kolejną bramkę w siódmej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Ylldren Ibrahimaj.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sondre Flem Bjørshol
45′ 71′ Anders Jenssen
Viljar Helland Vevatne
Juha Pirinen
Runar Ullaland Hove
57′ Artem Sokol
Rolf Daniel Vikstøl76′
Onni Valakari
Zymer Bytyqi90′
89′ Kent-Are Antonsen
André Danielsen
57′ Marcus Holmgren Pedersen
Tord Johnsen Salte90′
Oliver Kjærgaard
Adrian Nilsen Pereira
August Mikkelsen
Lasse Berg Johnsen
71′ 90′ Lasse Nilsen
Usman Sale75′
Sigurd Grønli
Fredrik Torsteinbø66′

Jedenastka Tromso IF miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna Tromso IF w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.