2. kolejka Tippeligaenu: Lillestroem SK - Ranheim Fotball 2-1 (1-0)

7 kwietnia na Åråsen Stadion w Kjeller odbył się pojedynek 2. kolejki norweskiej Tippeligaenu pomiędzy drużynami Lillestroem i Ranheim. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lillestroem 2-1. Na stadionie stawiło się 5 829 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-04-07 18:00 | Stadion: Åråsen Stadion | Widzów: 5829 | Arbiter: Tore Hansen
Lillestroem SK
Ranheim Fotball
2
1
T. Olsen 15',61'
E. Dønnem 50'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Ranheim wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Lillestroem otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Lehne. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Pedersen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lillestroem.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eirik Valla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ranheim, strzelając gola w 50. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Daniel Kvande.

Trener Ranheim postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił obrońcę Erika Tønne i na pole gry wprowadził napastnika Øyvinda Storflora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Lillestroem przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry Thomas Lehne ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1. Bramka padła po podaniu Daniela Pedersena.

W 70. minucie Olaus Skarsem został zastąpiony przez Magnusa Blakstada. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Øyvindowi Alsethowi z Ranheim. Była to 85. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Daniel Kvande
79′ Alex James Dyer
Erik Tønne53′
Daniel Alexander Pedersen
Mads Reginiussen
 15′, 61′ Thomas Lehne Olsen
Olaus Jair Skarsem70′
79′ Moses Ebiye
Eirik Valla Dønnem  50′
Kristoffer Ødemarksbakken
Ola Selvaag Solbakken79′
90′ Hans Daniel Gustafsson
Michael Karlsen
Matvei Igonen
Magnus Rønnekleiv Lenes
Josef Brian Baccay
Torbjørn Lysaker Heggem
79′ Sheriff Sinyan
Magnus Blakstad70′
Raphael Ayagwa
Magnus Stamnestrø79′
90′ Fredrik Krogstad
Erlend Sørhøy
Magnus Nordengen Knudsen
Øyvind Storflor53′
79′ Erik Næsbak Brenden

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Ranheim pokazał jedną żółtą.