2. kolejka Tippeligaenu: Kristiansund BK - Valerenga Oslo 2-0 (1-0)

W pojedynku 2. kolejki norweskiej Tippeligaenu, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna Kristiansund zwyciężyła z Valerengą 2-0 (1-0). Mecz na Kristiansund Stadion obejrzało 3 984 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-04-07 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 3984 | Arbiter: D. Hafsås
Kristiansund BK
Valerenga Oslo
2
0
B. Bye 45'
K. Hoven 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Valerengi wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie za Thomasa Amanga wszedł Bendik Bye.

W 31. minucie arbiter wręczył żółtą kartkę Efrainowi Juarezowi z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bendik Bye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kristiansund , strzelając gola w 45. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Torgila Gjertsena.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kristiansund.

W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Amidou Diopowi, zawodnikowi Kristiansund. W tej samej minucie Bård Finne został zmieniony przez Markusa Nakkima, co miało wzmocnić zespół Valerengi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Torgila Gjertsena na Kristoffera Hovena.

Trener Valerengi postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Mohammeda Abu i na pole gry wprowadził napastnika Fitima Azemiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Kristiansund postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Påla Ulvestada. Na boisko wszedł Liridon Kalludra, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter ukarał żółtą kartką Chiderę Ejukego, piłkarza gości.

W 81. minucie w jedenastce Valerengi doszło do zmiany. Deyver Vega wszedł za Chiderę Ejukego.

Zespół Valerengi ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Kristoffer Hoven. Asystę przy golu zanotował Christophe Psyché.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Mohammed Abu71′
52′ Amidou Diop
Magnus Lekven
Bent Sørmo
Herolind Shala
73′ Pål Erik Ulvestad
Matthías Vilhjálmsson
19′ Thomas Olivier Amang
Chidera Ejuke76′ 81′
53′ Torgil Øwre Gjertsen
Aron Dønnum
73′ Liridon Kalludra
Erik Gustav Roger Israelsson
19′  45′ Bendik Bye
Fitim Azemi71′
53′  85′ Kristoffer Hoven
Deyver Antonio Vega Álvarez81′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Valerengi, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.