2. kolejka Tippeligaenu: FK Haugesund - Sarpsborg 08 FF 1-1 (1-0)

7 kwietnia na Haugesund Stadion odbył się mecz 2. kolejki norweskiej Tippeligaenu pomiędzy drużynami Haugesund i Sarpsborg. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 3 671 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-04-07 18:00 | Stadion: Haugesund Stadion | Widzów: 3671 | Arbiter: S. Kringstad
FK Haugesund
Sarpsborg 08 FF
1
1
A. Vasyutin 28' (samob.)
K. Zachariassen 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół Sarpsborg wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sarpsborg Aleksandr Vasyutin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Haugesund.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sarpsborg w końcu przyniosły efekt bramkowy. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Kristoffer Zachariassen.

W 51. minucie za Jona-Helge Tveitę wszedł Sheldon Bateau. Niedługo później trener Haugesund postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Martina Samuelsena wszedł Joakim Våge, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Haugesund utrzymać remis. Chwilę później trener Sarpsborg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Steffena Lie. Na boisko wszedł Lars-Jørgen Salvesen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Niklas Sandberg został zmieniony przez Torbjørna Kallevåga, co miało wzmocnić zespół Haugesund. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jørgena Stranda na Alexandra Tvetera w 90. minucie. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kristoffera Zachariassena z Sarpsborg, a w 85. minucie Benjamina Tiedemanna z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Nicolai Næss
85′ Benjamin Tiedemann Hansen
Jonathan Lindseth
78′ Niklas Sandberg
Matti Lund Nielsen
Alexander Stølås
Kristoffer Zachariassen  47′ 79′
Ibrahima Wadji
Jørgen Strand Larsen90′
63′ Martin Samuelsen
Steffen Lie Skålevik64′
Maciej Gostomski
Aslak Falch
Douglas Bergqvist
Sheldon Michael Louis Bateau51′
63′ Joakim Våge Nilsen
Ismaila Cheick Coulibaly
78′ Torbjørn Kallevåg