15. kolejka Tippeligaenu: Molde FK - Valerenga Oslo 4-1 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki norweskiej Tippeligaenu, które rozegrane zostało 10 kwietnia, jedenastka Molde zwyciężyła z Valerengą 4-1 (1-0).

M. Nakkim 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 starcia drużyna Molde wygrała 23 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w szóstej minucie spotkania, gdy Ohikhuaeme Omoijuanfo zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Magnus Wolff.

Między 14. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Molde.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Molde, zdobywając kolejną bramkę. W 50. minucie wynik na 2-0 podwyższył Magnus Wolff. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Kristoffer Haugen.

W 52. minucie kartkę obejrzał Sam Adekugbe z Valerengi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w 53. minucie spotkania, gdy Eirik Ulland strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W 60. minucie Bård Finne został zmieniony przez Arona Dønnuma.

W tej samej minucie w jedenastce Valerengi doszło do zmiany. Herolind Shala wszedł za Deyvera Vegę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Markus Nakkim.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Molde: Andreasowi Lindemu w 62. i Magnusowi Wolffowi w 75. minucie. W 66. minucie Eirik Ulland został zmieniony przez Mattiasa Mostroema, a za Magnusa Wolffa wszedł na boisko Fredrik Sjølstad, co miało wzmocnić zespół Molde. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnusa Lekvena na Fitima Azemiego.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 81. minucie wynik ustalił Martin Skjelbreid. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Eirik Hestad.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Molde doszło do zmiany. Leke James wszedł za Ohikhuaeme'a Omoijuanfo. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Molde FK
62′ Andreas Christopher Linde
Adam Kwarasey
35′ Martin Bjørnbak
Jonatan Tollås Nation
 50′ 75′ 75′ Magnus Wolff Eikrem
Mohammed Abu
Fredrik Aursnes
Magnus Lekven78′
14′ Eirik Hestad
Matthías Vilhjálmsson
 81′ Martin Skjelbreid Ellingsen
Chidera Ejuke
 53′ (k.) 66′ Eirik Ulland Andersen
Bård Finne60′
 6′ 85′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Erik Gustav Roger Israelsson
75′ Fredrik Vangstad Sjølstad
Sakarias Opsahl
85′ Leke Samson James
Herolind Shala60′
66′ Mattias Mostroem
Fitim Azemi78′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.