15. kolejka Tippeligaenu: Brann Bergen - Kristiansund BK 2-1 (1-0)

W starciu 15. kolejki norweskiej Tippeligaenu, które rozegrane zostało 10 kwietnia, zespół Brannu wygrał z Kristiansund 2-1 (1-0). Mecz na Brann Stadion w Bergen obejrzało 11 103 widzów.

S. Sørli 76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Kristiansund wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Daouda Bamba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brannu , zdobywając bramkę w trzeciej minucie starcia. Asystę zanotował Veton Berisha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brannu.

W 51. minucie Christophe Psyché został zastąpiony przez Kristoffera Hovena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brannu w 61. minucie spotkania, gdy Christian Eggen strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Petter Strand.

W 69. minucie w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Jesper Isaksen wszedł za Liridona Kalludrę.

Mimo że jedenastka Kristiansund nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 49 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie gola kontaktowego strzelił Sondre Sørli.

W 82. minucie Kristoffer Løkberg został zmieniony przez Kristoffera Barmena, a za Christiana Eggena wszedł na boisko Azar Karadas, co miało wzmocnić zespół Brannu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amidou Diopa na Harisa Ciraka. Po chwili trener Brannu postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Daoudę Bambę wszedł Ruben Kristiansen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Brannu utrzymać prowadzenie. Jedyną kartkę w meczu dostał Haris Cirak z zespołu gości. Była to 90. minuta pojedynku.

Drużynie Kristiansund zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Brannu.

Aliou Coly
 61′ 88′ Christian Eggen Rismark
Dan Peter Ulvestad
82′ Kristoffer Lie Løkberg
Sondre Sørli  76′
Petter Strand
Amidou Diop85′
 3′ 90′ Daouda Karamoko Bamba
Serigne Mor Mbaye
90′ Ruben Kristiansen
Christoffer Aasbak
Taijo Teniste
Christopher Lindquist
82′ Kristoffer Barmen
Henrik Solheim Gjesdal
Fredrik Haugen
Haris Cirak85′ 90′
88′ Azar Karadas
Jesper Isaksen69′
Gilbert Koomson
Kristoffer Hoven51′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Brannu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.