Wuerzburger Kickers - TSV Eintracht 0-2 (0-2). Liga niemiecka - 15. kolejka 3. Ligi

30 listopada na flyeralarm-Arena w Würzburg odbyło się spotkanie 15. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Wuerzburger Kickers i TSV Eintracht. Pojedynek zakończył się zwycięstwem TSV Eintracht 2-0. Na stadionie zasiadło 1 305 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Kopacza występującego w Wuerzburger Kickers.

15. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-11-30 19:00 | Stadion: flyeralarm-Arena | Widzów: 1305 | Arbiter: Michael Bacher
L. Lauberbach 15'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Wuerzburger Kickers przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to zespół TSV Eintracht zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie Sebastian Müller dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Jomaine Consbruch.

Niedługo później Lion Lauberbach wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSV Eintracht, strzelając kolejnego gola w 15. minucie starcia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jannisa Nikolaou z TSV Eintracht, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Davida Kopacza z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Wuerzburger Kickers wyszedł w zmienionym składzie, za Leona Schneidera, Moritza Heinricha weszli Dennis Waidner, Dominik Meisel. Trener Wuerzburger Kickers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryana-Segona Adiga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Mirnes Pepić.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Nikowi Kijewskiemu, zawodnikowi TSV Eintracht. David Kopacz z Wuerzburger Kickers na pół godziny przed końcowym gwizdkiem dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w pierwszej minucie doliczonego czasu. W 66. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Ryanowi-Segonowi Adigowi z Wuerzburger Kickers.

W 72. minucie za Bryana Henninga wszedł Luc Ihorst. W tej samej minucie Robin Krauße został zmieniony przez Danila Wiebego, co miało wzmocnić drużynę TSV Eintracht. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Breuniga na Vladimira Nikolaeva oraz Fanola Përdedaja na Niklasa Hoffmanna. Po chwili trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Enrique Peña, a murawę opuścił Lion Lauberbach.

Jasmin Fejzić
46′ Leon Schneider
Niko Kijewski55′
73′ Fanol Përdedaj
Jomaine Ellay Consbruch
45′ 61′ David Peter Kopacz
Jannis Nikolaou30′
46′ Moritz Heinrich
Robin Krauße72′
46′ Mirnes Pepić
Sebastian Müller  8′ 79′
73′ Maximilian Breunig
Philipp Strompf
46′ Dennis Waidner
Martin Kobylański79′
46′ 66′ Ryan-Segon Adigo
Enrique Manuel Peña Zauner79′
Daniel Hägele
Danilo Wiebe72′
73′ Niklas Hoffmann
Benjamin Girth
46′ Dominik Meisel
Luc Ihorst72′
73′ Vladimir Nikolaev Nikolov
Yari Otto88′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom TSV Eintracht pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.