Werder Brema - Hamburger SV 0-2 (0-2). Liga niemiecka - 7. kolejka 2. Bundesligi

18 września na wohninvest WESERSTADION w Bremie odbył się mecz 7. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Werderu i HSV. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HSV 2-0. Na stadionie stawiło się 21 000 widzów.

7. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-09-18 20:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 21000 | Arbiter: Sascha Stegemann
M. Heyer 45'

Drużyna Werderu (”Zielono-Biali”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HSV w drugiej minucie spotkania, gdy Robert Glatzel strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Moritz Heyer.

Między piątą a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Christian Groß osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w piątej minucie. W 38. minucie Abdenego N'Lola został zastąpiony przez Ilię Grueva.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół HSV, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Moritz Heyer. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Bakery Jatta.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

W 50. minucie żółtą kartkę dostał Marvin Ducksch z Werderu. Sebastian Schonlau z HSV w 52. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 29. minucie.

Między 58. a 70. minutą, boisko opuścili ”Zielono-Biali”: Mitchell Weiser, Niklas Schmidt, na ich miejsce weszli: Jean-Manuel Mbom, Roger Djapone. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Glatzla, Sonnego Kittela zajęli: Ludovit Reis, Manuel Wintzheimer. Między 59. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom HSV i jedną drużynie przeciwnej. Trener HSV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mikkela Kaufmanna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Bakery Jatta.

W 73. minucie Anthony Jung został zmieniony przez Niclasa Füllkruga, co miało wzmocnić drużynę ”Zielono-Białych”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Kinsombiego na Maria Vuškovicia oraz Moritza Heyera na Anssiego Suhonena. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Werder: Ilii Gruev w 77. minucie i Jeanowi-Manuelowi Mbomowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Daniel Heuer Fernandes
66′ Mitchell Weiser
Jan Gyamerah
Lars Lukas Mai
Jonas Benjamin Chimezie David
Miloš Veljković
Sebastian Schonlau29′ 52′
73′ Anthony Jung
Tim Leibold69′
Nicolai Rapp
David Kinsombi82′
26′ 67′ Niklas Schmidt
Moritz Heyer  45′ 59′ 82′
5′ 31′ Christian Groß
Jonas Meffert
38′ Abdenego N'Lola Nankishi
Bakery Jatta70′
50′ Marvin Ducksch
Mario Vušković82′
38′ 77′ Ilia Iliev Gruev
Thomas Glyn Doyle
66′ 90′ Jean-Manuel Mbom
Ludovit Reis58′
Eren Sami Dinkçi
Anssi Tapio Suhonen82′
67′ 68′ Roger Claver Djapone Assalé
Mikkel Kaufmann Sørensen70′
73′ Niclas Füllkrug
Robin Maximilian Meißner
Nick Woltemade
Manuel Paul Wintzheimer70′

Arbiter pokazał sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom HSV przyznał trzy żółte i jedną czerwoną.

Zespół Werderu wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.