Werder Brema - FC Erzgebirge Aue 4-0 (2-0). Liga niemiecka - 16. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 16. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 3 grudnia, drużyna Werderu wysoko wygrała z Erzgebirge Aue 4-0 (2-0). Mecz na wohninvest WESERSTADION w Bremie obejrzało 15 024 widzów.

16. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-12-03 18:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 15024 | Arbiter: Bastian Dankert
N. Füllkrug 57'

Zespół Erzgebirge Aue przed meczem zajmował 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Romano Schmid.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Werderu (”Zielono-Biali”) w 19. minucie spotkania, gdy Miloš Veljković zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Niclas Füllkrug.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ömera Topraka z Werderu, a w 44. minucie Soufiane'a Messeguema z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marvin Ducksch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Werderu, strzelając kolejnego gola w 53. minucie starcia. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Niclas Füllkrug.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Werderu w 57. minucie spotkania, gdy Niclas Füllkrug strzelił czwartego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Felix Agu.

W 59. minucie kartkę otrzymał Antonio Jonjić z jedenastki gości. W 60. minucie Soufiane Messeguem został zastąpiony przez Jana Hochscheidta. W tej samej minucie w zespole Werderu doszło do zmiany. Ilia Gruev wszedł za Romana Schmida.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Sascha Härtel z Erzgebirge Aue, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Omara-Šarifa Sijaricia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 61. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Werderu: Ömer Toprak, Leonardo Loureiro, Felix Agu, na ich miejsce weszli: Lars Mai, Jean-Manuel Mbom, Mitchell Weiser. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolasa-Gerrita Kühna, Antonia Jonjicia zajęli: Tom Baumgart, Babacar Gueye. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Werderu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Oscar Schönfelder, a murawę opuścił Miloš Veljković.

W 86. minucie w drużynie Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Philipp Riese wszedł za Sama Schrecka. W samej końcówce spotkania kartką został ukarany Christian Groß, zawodnik ”Zielono-Białych”. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Martin Männel
 19′ 84′ Miloš Veljković
John-Patrick Strauß
Marco Friedl
Anthony Barylla
34′ 61′ Ömer Toprak
Sören Gonther
72′ Felix Agu
Dirk Carlson
71′ Leonardo Jesus Loureiro Bittencourt
Sam Francis Schreck86′
 7′ 60′ Romano Christian Schmid
Nicolas-Gerrit Kühn72′
Anthony Jung
Omar-Šarif Sijarić60′
89′ Christian Groß
Soufiane Messeguem44′ 60′
 53′ Marvin Ducksch
Antonio Jonjić59′ 72′
 57′ Niclas Füllkrug
Dimitrij Nazarov
Michael Zetterer
Philipp Mickel Klewin
61′ Lars Lukas Mai
Sascha Härtel60′
Kyu-Hyun Park
Tom Baumgart72′
Simon Straudi
Jan Hochscheidt60′
72′ Mitchell Weiser
Erik Majetschak
60′ Ilia Iliev Gruev
Philipp Riese86′
71′ Jean-Manuel Mbom
Babacar Gueye72′
84′ Oscar Schönfelder
Antonio Mance
Roger Claver Djapone Assalé
Nikola Trujić

Zespół ”Zielono-Białych” zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 12 celnych strzałów.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Erzgebirge Aue dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.