Viktoria Berlin - VfL Osnabrueck 1-2 (1-2). Liga niemiecka - 12. kolejka 3. Ligi

15 października na Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark odbył się pojedynek 12. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Viktorii Berlin i VfL Osnabrueck. Mecz zakończył się zwycięstwem VfL Osnabrueck 2-1. Na stadionie stawiło się 3 112 widzów.

12. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-10-15 19:00 | Stadion: Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark | Widzów: 3112 | Arbiter: Wolfgang Haslberger
S. Köhler 31'

Zespół Viktorii Berlin bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie Patrick Kapp dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 13. minucie gola wyrównującego strzelił Marc Heider. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę VfL Osnabrueck przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Sven Köhler. Bramka padła po podaniu Aarona Opoku-Tiawiaha.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Między 48. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Viktorii Berlin i dwie drużynie przeciwnej. W 66. minucie Soufian Benyamina zastąpił Pasquala Verkampa.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Sebastian Klaas, piłkarz gości. Trener Viktorii Berlin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bryanga Kaya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Lukas Pinckert. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie Viktorii Berlin za Falcão wszedł Moritz Seiffert, a w zespole VfL Osnabrueck Marc Heider zmienił Chance Simakalę.

W tej samej minucie trener VfL Osnabrueck postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Lukasa Kunzego wszedł Lukas Gugganig, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi VfL Osnabrueck utrzymać prowadzenie. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Lukasowi Gugganigowi z jedenastki gości.

Omar Haktab Traorè56′ 73′
 7′ Patrick Wolfgang Kapp
Timo Beermann
Jakob Lewald
Maurice Trapp
Christoph Menz
Florian Kleinhansl
49′ 78′ Lukas Finn Pinckert
Sven Köhler  31′ 53′
48′ 88′ Lucas Bradley Falcão Cini
Marc Heider  13′ 88′
60′ 66′ Soufian Benyamina
Aaron Opoku-Tiawiah67′
Philip Sprint
Tim Wiesner
Alexander Hahn
Lukas Josef Gugganig88′ 89′
78′ Bryang Kayo
Chance Ba-Muaka Simakala88′
88′ Moritz Seiffert
Hakim Traoré
66′ Pasqual Verkamp
Andrew Wooten

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom VfL Osnabrueck pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół VfL Osnabrueck w drugiej połowie wymienił czterech graczy.