VfL Wolfsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 1-0 (1-0). Puchar Niemiec

3 lutego na VOLKSWAGEN ARENA odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg a Schalke 04. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Vfl Wolfsburg 1-0, który wywalczył awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

W. Weghorst 40'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Johna Brooksa z ”Wilków”, a w 29. minucie Malicka Thiawa z drużyny przeciwnej.

W 40. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Wouta Weghorsta. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Wilków”.

Na drugą połowę jedenastka Vfl Wolfsburg wyszła w zmienionym składzie, za Ridle'a Baku wszedł Josip Brekalo. W 61. minucie kartkę dostał Paulo Otávio, zawodnik ”Wilków”.

Chwilę później trener Schalke 04 (”Czeladnicy”) postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Omara Mascarella. Na boisko wszedł Nassim Boujellab, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Sead Kolaszinać zastąpił Bastiana Oczipkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał William z zespołu gości.

Malick Laye Thiaw29′
28′ John Brooks
Matija Nastasić
61′ Paulo Otavio Rosa Silva
Sead Kolaszinać62′
86′ Xaver Schlager
Omar Mascarell González62′
46′ Ridle Bote Baku
William de Asevedo Furtado76′ 76′
68′ Renato Steffen
Amine Harit
Maximilian Arnold
Benjamin Stambouli
68′ Yannick Gerhardt
Mark Uth
 40′ 40′ (k.) 86′ Wout Weghorst
Matthew Hoppe
Pavao Pervan
Michael Langer
Marin Pongracic
Hamza Mendyl76′
46′ Josip Brekalo
Bastian Oczipka62′
86′ Josuha Guilavogui
Nassim Boujellab62′
68′ Maximilian Philipp
Münir Levent Mercan
68′ João Victor Santos Sá
Alessandro Schöpf
86′ Bartosz Białek

Daniel Ginczek

Admir Mehmedi

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Schalke 04 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.