VfL Osnabrueck - TSV Eintracht 0-4 (0-1). Liga niemiecka - 28. kolejka 2. Bundesligi

11 kwietnia na Bremer Brücke w Osnabrück odbył się mecz 28. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Osnabrueck i TSV Eintracht. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TSV Eintracht 4-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

M. Kobylański 51',66'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkał się 15. i 16. zespół 2. Bundesligi.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny VfL Osnabrueck.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Suleiman Abdullahi wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSV Eintracht , zdobywając bramkę w 11. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Martin Kobylański.

Niedługo później trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 26. minucie na plac gry wszedł Brian Henning, a murawę opuścił Ulrich Bapoh. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki TSV Eintracht.

A kibice TSV Eintracht nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcela Bära. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Felix Kroos. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Eintracht w 51. minucie spotkania, gdy Martin Kobylański strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

W 54. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Suleiman Abdullahi z TSV Eintracht. Asystę przy golu zaliczył Lasse Schlüter.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom TSV Eintracht: Dominikowi Wydrze w 57. i Yassinowi Ben Balli w 63. minucie. W 64. minucie Ludovit Reis został zmieniony przez Jaya-Roya Grota. W tej samej minucie w jedenastce VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Maurice Multhaup wszedł za Lukasa Gugganiga.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Martin Kobylański z TSV Eintracht. Ponownie asystę zanotował Lasse Schlüter.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Jasmin Fejzić
64′ Lukas Josef Gugganig
Lasse Schlüter
64′ Ludovit Reis
Yassin Ben Balla63′ 71′
26′ Ulrich Bapoh
Felix Kroos46′
82′ Sebastian Kerk
Robin Ziegele
82′ David Blacha
Patrick Kammerbauer71′
26′ Brian Henning
Fabio Kaufmann
Tim Möller
Marcel Bär46′
64′ Maurice Multhaup
Dong-won Ji
64′ Jay-Roy Grot
Yari Otto71′
Sebastian Müller
Manuel Schwenk82′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom TSV Eintracht przyznał dwie żółte.

Zespół VfL Osnabrueck wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.