VfL Osnabrück - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 24. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 24. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 14 kwietnia, zespół VfL Osnabrueck przegrał z SSV Jahn 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Bremer Brücke w Osnabrück. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

A. Albers 26'

Zespół VfL Osnabrueck przed meczem zajmował 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna VfL Osnabrueck wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Kibice VfL Osnabrueck nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Heidera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Christian Santos.

W 25. minucie żółtą kartką został ukarany Lukas Gugganig, piłkarz VfL Osnabrueck.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSV Jahn w 26. minucie spotkania, gdy Andreas Albers zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 29. minucie żółtą kartkę otrzymał Jann-Christopher George z drużyny gości. W 37. minucie Ulrich Taffertshofer został zmieniony przez Davida Blachę. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Benedikta Gimbera, zawodnika gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSV Jahn.

Na drugą połowę drużyna VfL Osnabrueck wyszła w zmienionym składzie, za Briana Henninga wszedł Jay-Roy Grot. Trener SSV Jahn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Aaron Opoku, a murawę opuścił Jann-Christopher George.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom SSV Jahn: Alexandrowi Meyerowi w 68. i Davidowi Otcie w 80. minucie. Między 69. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy SSV Jahn: Kaan Caliskaner, Sebastian Stolze, Benedikt Gimber, na ich miejsce weszli: David Otto, Jan-Niklas Beste, Christoph Moritz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Wolzego, Lukasa Gugganiga zajęli: Etienne Amenyido, Ken Reichel. W 83. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jan-Niklas Beste, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tima Beermanna z VfL Osnabrueck, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Benedikta Sallera z drużyny przeciwnej. W samej końcówce starcia w drużynie SSV Jahn doszło do zmiany. Markus Palionis wszedł za Aarona Opoku. W drugiej połowie nie padły gole.

Alexander Meyer68′
25′ 78′ Lukas Josef Gugganig
Benedikt Saller90′
Maurice Trapp
Jan Elvedi
89′ Timo Beermann
Scott Fitzgerald Kennedy
Bashkim Ajdini
Erik Wekesser
46′ Brian Henning
Benedikt Gimber45′ 70′
Ludovit Reis
Jann-Christopher George29′ 60′
77′ Kevin Wolze
Sebastian Stolze70′
37′ Ulrich Taffertshofer
Max Besuschkow
21′ Christian Robert Santos Kwasniewski
Jan-Niklas Beste70′ 83′
78′ Ken Reichel
Oliver Hein
37′ David Blacha
Markus Palionis89′
Maurice Multhaup
Christoph Moritz70′
77′ Etienne Amenyido
Charalambos Makridis
46′ Jay-Roy Grot
Aaron Opoku60′ 89′
21′ Marc Heider
David Otto69′ 80′
Sebastian Müller
Jan-Marc Schneider

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze SSV Jahn obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.