VfL Osnabrück - SpVgg Greuther Fürth 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 26 stycznia, zespół VfL Osnabrueck przegrał z Greuther Fuerth 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Bremer Brücke w Osnabrück. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

J. Green 37'

Jedenastka Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna ”Listki Koniczyny” wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół Greuther Fuerth zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny VfL Osnabrueck była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Kevinowi Wolzemu, piłkarzowi gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Greuther Fuerth w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie wynik ustalił Julian Green. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Dickson Abiama.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Greuther Fuerth.

W 53. minucie za Kevina Wolzego wszedł Tim Möller. Niedługo później trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Niklas Schmidt, a murawę opuścił Brian Henning.

Chwilę później trener ”Listki Koniczyny” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Juliana Greena. Na boisko wszedł Sebastian Ernst, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom VfL Osnabrueck i jedną drużynie przeciwnej. Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy Greuther Fuerth: Hans Sarpei, Branimir Hrgota, Timothy Tillman, na ich miejsce weszli: Anton Stach, Håvard Kallevik, Jamie Leweling. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Santosa, Etienne Amenyida zajęli: Ulrich Bapoh, Marc Heider.

Mergim Mavraj
31′ 53′ Kevin Wolze
David Raum
Ulrich Taffertshofer
Paul Seguin
67′ Brian Henning
Julian Green  37′ 68′
82′ Etienne Amenyido
Hans Nunoo Sarpei81′ 81′
75′ Ludovit Reis
Timothy Tillman90′
Sebastian Kerk
Branimir Hrgota81′
82′ Christian Robert Santos Kwasniewski
Sebastian Ernst68′
53′ Tim Möller
Jamie Leweling90′
67′ 90′ Niklas Schmidt
Anton Stach81′
82′ Ulrich Bapoh
Håvard Kallevik Nielsen81′
82′ Marc Heider
Robin Luca Kehr

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Greuther Fuerth pokazał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.