VfL Osnabrück - SC Freiburg 2-2 (0-1,1-1) rzuty karne 2-3. Puchar Niemiec

26 października na Bremer Brücke w Osnabrück odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami VfL Osnabrueck a SC Freiburg. Mecz zakończył się zwycięstwem SC Freiburg, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 3-2. Starcie obejrzało 12,000 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-26 20:45 | Stadion: Bremer Brücke | Widzów: 12000 | Arbiter: Robert Schröder
K. Schlotterbeck 120'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie za Philippa Lienharta wszedł Manuel Gulde.

Tymczasem piłkarze SC Freiburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie Vincenzo Grifo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystował Lucas Höler.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Maximilian Eggestein ze SC Freiburg. Była to 34. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SC Freiburg.

Od 53. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom SC Freiburg i trzy drużynie przeciwnej. Między 60. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze VfL Osnabrueck: Lukas Kunze, Felix Higl, Omar Traorè, Ulrich Taffertshofer, Aaron Opoku-Tiawiah, na ich miejsce weszli: Sebastian Klaas, Chance Simakala, Davide-Jerome Itter, Lukas Gugganig, Andrew Wooten. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ermedina Demirovicia, Janika Haberera zajęli: Kevin Schade, Jeong Woo-Yeong.

Wysiłki podejmowane przez zespół VfL Osnabrueck w końcu przyniosły efekt bramkowy. W siódmej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Lukas Gugganig. Asystę przy bramce zanotował Florian Kleinhansl.

SC Freiburg
126′ Philip Kühn
Benjamin Uphoff
74′ Omar Haktab Traorè
Philipp Lienhart27′
Timo Beermann
Nico Schlotterbeck
Maurice Trapp
Keven Schlotterbeck  120′
90′ Florian Kleinhansl
Janik Haberer82′
60′ Lukas Kunze
Lukas Kübler76′ 109′
53′ Sven Köhler
Maximilian Eggestein34′
87′ Ulrich Taffertshofer
Christian Guenter86′
87′ Aaron Opoku-Tiawiah
Ermedin Demirović65′
Marc Heider
Lucas Höler
73′ Felix Higl
Vincenzo Grifo  33′ 90′ 109′
Tim Wiesner
Mark Flekken
87′  90′ 115′ Lukas Josef Gugganig
Manuel Gulde27′
Ulrich Bapoh Luic
Dominique Heintz
Sören Bertram
Kiliann Eric Sildillia109′
74′ Davide-Jerome Itter
Nicolas Höfler
60′  108′ Sebastian Reinhard Klaas
Woo-Yeong Jeong82′
Tim Möller
Nishan Connell Burkart
73′ 86′ 117′ Chance Ba-Muaka Simakala
Kevin Schade65′ 90′
87′ Andrew Wooten
Noah Raphael Weißhaupt109′

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Gola na 2-1 w 108. minucie strzelił Sebastian Klaas. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sven Köhler.

W 109. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Kiliann Sildillia, Noah Weißhaupt, a na ich miejsce weszli Vincenzo Grifo, Lukas Kübler. W piątej minucie przed zakończnieniem dogrywki żółtą kartkę dostał Lukas Gugganig, zawodnik gospodarzy. Chance Simakala z VfL Osnabrueck w 117. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 86. minucie.

Niedługo później Keven Schlotterbeck wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Freiburg, zdobywając kolejną bramkę w 120. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Lucasa Hölera.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek drużyna SC Freiburg pokonała piłkarzy VfL Osnabrueck 3-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy VfL Osnabrueck obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.