VfL Osnabrück - FC Erzgebirge Aue 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 17. kolejka 2. Bundesligi

22 stycznia na Bremer Brücke w Osnabrück odbyło się starcie 17. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Osnabrueck i Erzgebirge Aue. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Erzgebirge Aue 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

J. Strauß 13'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna Erzgebirge Aue wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Erzgebirge Aue zdobył John-Patrick Strauß w 13. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dimitrij Nazarov.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Brianowi Henningowi z zespołu gospodarzy. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Erzgebirge Aue.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dimitrija Nazarova z Erzgebirge Aue, a w 55. minucie Etienne Amenyida z drużyny przeciwnej. W 59. minucie Brian Henning został zmieniony przez Ludovita Reisa.

Kibice VfL Osnabrueck nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luca Ihorsta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Christian Santos. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Marcowi Heiderowi, piłkarzowi gospodarzy. W 89. minucie w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Louis Samson wszedł za Dimitrija Nazarova.

W tej samej minucie trener Erzgebirge Aue postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Philipp Zulechner, a murawę opuścił Florian Krüger. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał John-Patrick Strauß z Erzgebirge Aue. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luc Ihorst osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Dwie minuty później w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Tom Baumgart wszedł za Pascala Testroeta. W drugiej połowie nie padły gole.

Florian Ballas
81′ Ken Reichel
John-Patrick Strauß  13′ 90′
55′ 70′ Etienne Amenyido
Clemens Fandrich
81′ Ulrich Taffertshofer
Jan Hochscheidt86′
81′ Marc Heider
Florian Krüger89′
42′ 59′ Brian Henning
Ognjen Gnjatić
Sebastian Kerk
Dimitrij Nazarov51′ 89′
59′ Christian Robert Santos Kwasniewski
Pascal Testroet90′
Moritz Nicolas
Philipp Mickel Klewin
Lukas Josef Gugganig
Gaëtan Bussmann
81′ Kevin Wolze
Sascha Härtel
David Blacha
Niklas Jeck
Tim Möller
Louis Samson89′
59′ Ludovit Reis
Tom Baumgart90′
81′ Niklas Schmidt
Antonio Jonjic
70′ Ulrich Bapoh
Calogero Rizzuto86′
59′ 90′ Luc Ihorst
Philipp Zulechner89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna VfL Osnabrueck w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.