VfL Osnabrück - Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 0-3 (0-1). Liga niemiecka - 29. kolejka 2. Bundesligi

18 kwietnia na Bremer Brücke w Osnabrück odbyło się spotkanie 29. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Osnabrueck i Fortuny Düsseldorf. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fortuny Düsseldorf 3-0. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Davida Blachy z VfL Osnabrueck oraz Jakuba Piotrowskiego z Fortuny Düsseldorf.

M. Sobottka 67'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka VfL Osnabrueck znajduje się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to zespół Fortuny Düsseldorf zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Fortuny Düsseldorf wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Kristoffer Peterson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny Düsseldorf, strzelając gola w 37. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dawid Kownacki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fortuny Düsseldorf.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny Düsseldorf w 50. minucie spotkania, gdy Dawid Kownacki zdobył z karnego drugą bramkę. Na murawie, jak to często zdarzało się VfL Osnabrueck w tym sezonie, pojawił się Ken Reichel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 56. minucie Kevina Wolzego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie Sebastian Kerk został zmieniony przez Etienne Amenyida. W 58. minucie kartkę dostał Maurice Trapp z VfL Osnabrueck. W 62. minucie Dawid Kownacki został zmieniony przez Rouwena Henningsa, a za Kristoffera Petersona wszedł na boisko Emmanuel Iyoha, co miało wzmocnić jedenastkę Fortuny Düsseldorf. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Blachę na Sebastiana Müllera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortuny Düsseldorf w 67. minucie spotkania, gdy Marcel Sobottka strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Felix Klaus.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Jakub Piotrowski wszedł za Edgara Priba. Trener Fortuny Düsseldorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brandona Borrello. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Felix Klaus. W 75. minucie kartką został ukarany Ludovit Reis, piłkarz VfL Osnabrueck.

W 79. minucie Ludovit Reis został zmieniony przez Tima Möllera, a za Maurice'a Multhaupa wszedł na boisko Jay-Roy Grot, co miało wzmocnić jedenastkę VfL Osnabrueck. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Dansę na Christopha Klarera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Kevin Danso80′
58′ Maurice Trapp
Luka Krajnc
56′ Kevin Wolze
Leonardo Koutris
Brian Henning
Felix Klaus72′
75′ 79′ Ludovit Reis
Marcel Sobottka  67′
56′ Sebastian Kerk
Kristoffer Peterson  37′ 62′
79′ Maurice Multhaup
Edgar Prib72′
67′ David Blacha
Florian Hartherz
56′ Ken Reichel
Christoph Klarer80′
Adam Sušac
Shinta Karl Appelkamp
Sebastian Reinhard Klaas
Jakub Piotrowski72′
79′ Tim Möller
Brandon Joel Gaetano Borrello72′
56′ Etienne Amenyido
Rouwen Hennings62′
79′ Jay-Roy Grot
Emmanuel Iyoha62′
67′ Sebastian Müller
Lex-Tyger Lobinger

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom VfL Osnabrueck przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.