VfL Bochum - TSV Eintracht 2-0 (2-0). Liga niemiecka - 21. kolejka 2. Bundesligi

14 lutego na Vonovia Ruhrstadion odbyło się spotkanie 21. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Bochum i TSV Eintracht. Pojedynek zakończył się zwycięstwem VfL Bochum 2-0.

Danilo Soares 32'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna TSV Eintracht znajduje się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to jedenastka VfL Bochum zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół VfL Bochum wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Armel Bella-Kotchap wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Bochum, zdobywając bramkę w ósmej minucie pojedynku. Asystę zanotował Robert Zulj.

W 25. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół VfL Bochum, strzelając kolejnego gola. W 32. minucie wynik ustalił Danilo Soares. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Robert Zulj.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ji Dong-Won z TSV Eintracht. Była to 45. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener VfL Bochum postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Silvère Ganvoula, a murawę opuścił Herbert Bockhorn. W 72. minucie Nico Klaß zastąpił Lasse Schlütera.

W tej samej minucie Fabio Kaufmann został zmieniony przez Nicka Proschwitza, a za Oumara Diakhitégo wszedł na boisko Dominik Wydra, co miało wzmocnić jedenastkę TSV Eintracht. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Zollera na Miloša Pantovicia. A trener TSV Eintracht wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martina Kobylańskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Yassin Ben Balla. W 77. minucie Ji Dong-Won został zmieniony przez Yariego Ottę, co miało wzmocnić jedenastkę TSV Eintracht. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Zulja na Yussifa Chibsaha w 90. minucie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Lasse Schlüter, piłkarz TSV Eintracht. W drugiej połowie nie padły bramki.

Danilo Wiebe
 8′ Armel Bella-Kotchap
Brian Behrendt
Maxim Leitsch
Oumar Diakhité72′
 32′ Danilo Teodoro Soares
Nico Klaß72′
Anthony Losilla
Yassin Ben Balla77′
66′ Herbert Bockhorn
Fabio Kaufmann72′
Gerrit Holtmann
Marcel Bär
Robert Tesche
Patrick Kammerbauer
90′ Robert Zulj
Jannis Nikolaou
76′ Simon Zoller
Dong-won Ji 25′ (k.) 45′ 77′
Patrick Drewes
Felix Dornebusch
Saulo Decarli
Benjamin Kessel
90′ Yussif Raman Chibsah
Lasse Schlüter72′ 81′
Thomas Eisfeld
Dominik Wydra72′
Tarsis Bonga
Leon Bürger
66′ Silvère Ganvoula M'boussy
Martin Kobylański77′
Erhan Mašović
Iba May
Soma Novothny
Yari Otto77′
76′ Miloš Pantović
Nick Proschwitz72′

Arbiter nie ukarał zawodników VfL Bochum żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Zespół VfL Bochum w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.