VfL Bochum 1848 - SV Sandhausen 3-1 (1-0). Liga niemiecka - 34. kolejka 2. Bundesligi

23 maja na Vonovia Ruhrstadion odbył się mecz 34. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Bochum i SV Sandhausen. Starcie zakończyło się zwycięstwem VfL Bochum 3-1.

K. Behrens 59'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół SV Sandhausen plącze się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to jedenastka VfL Bochum zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół VfL Bochum wygrał aż sześć razy, zremisował osiem, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy VfL Bochum otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Miloš Pantović. Przy strzeleniu gola pomagał Simon Zoller.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki VfL Bochum.

W 53. minucie Philipp Klingmann został zastąpiony przez Robina Scheu.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 59. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kevin Behrens. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Robin Scheu.

Kibice SV Sandhausen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Denisa Linsmayera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Ivan Paurević. W 75. minucie w zespole VfL Bochum doszło do zmiany. Silvère Ganvoula wszedł za Miloša Pantovicia.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie Anthony Losilla dał prowadzenie swojej drużynie.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce SV Sandhausen doszło do zmiany. Enrique Peña wszedł za Juliusa Biadę. W 86. minucie kartkę dostał Erik Zenga, piłkarz SV Sandhausen.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wynik na 3-1 podwyższył Robert Zulj. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W 88. minucie kartkę otrzymał Robert Zulj z VfL Bochum. W samej końcówce starcia w zespole VfL Bochum doszło do zmiany. Saulo Decarli wszedł za Maxima Leitscha. Chwilę później trener VfL Bochum postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Tarsis Bonga, a murawę opuścił Simon Zoller.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy VfL Bochum: Soma Novothny, Konstantinos-Vassilios Lambropoulos, a na ich miejsce weszli Gerrit Holtmann, Anthony Losilla. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Aleksandr Vyacheslavovich Zhirov
89′ Maxim Leitsch
Janik Jay Bachmann
Danilo Teodoro Soares
Philipp Klingmann53′
 78′ 90′ Anthony Losilla
Ivan Paurević75′
 29′ 75′ Miloš Pantović
Nikolas Nartey
90′ Gerrit Holtmann
Erik Zenga86′
 87′ 88′ Robert Zulj
Julius Valentin Biada84′
Erhan Mašović
Kevin Behrens  59′
90′ Simon Zoller
Daniel Keita-Ruel
Paul Grave
Philipp Heerwagen
89′ Saulo Decarli
Nils Röseler
90′ Konstantinos-Vassilios Lambropoulos
Alexander Esswein
Yussif Raman Chibsah
Besar Halimi
90′ Tarsis Bonga
Denis Linsmayer75′
Barış Ekincier
Enrique Manuel Peña Zauner84′
75′ Silvère Ganvoula M'boussy
Robin Scheu53′
90′ Soma Novothny
Emanuel Taffertshofer
Tom Weilandt
Nikos Zografakis

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka SV Sandhausen w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.