VfB Stuttgart 1893 - 1. FC Koeln 0-2 (0-0). Puchar Niemiec

27 października na Mercedes-Benz-Arena odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami VfB Stuttgart a FC Koeln. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Koeln 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 26,375 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-27 20:45 | Stadion: Mercedes-Benz-Arena | Widzów: 26375 | Arbiter: Deniz Aytekin
VfB Stuttgart 1893
1. FC Koeln
0
2
A. Modeste 72',77'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki VfB Stuttgart.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna FC Koeln rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tomáša Ostráka wszedł Mark Uth. Trener VfB Stuttgart postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Mateo Klimowicza i na pole gry wprowadził napastnika Wahidullaha Faghira. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 71. minucie za Dejana Ljubičicia wszedł Ondrej Duda. W 72. minucie w jedenastce FC Koeln doszło do zmiany. Anthony Modeste wszedł za Louisa Schauba.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Koeln w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Anthony Modeste.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Hamadi Al Ghaddioui, Naouirou Ahamada, a na ich miejsce weszli Daniel Didavi, Marc Kempf. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Mark Uth z jedenastki gości.

W 77. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Anthony Modeste z FC Koeln. W zdobyciu bramki pomógł Ondrej Duda.

Od 79 minuty boisko opuścili zawodnicy VfB Stuttgart: Konstantinos Mavropanos, Chris Führich, na ich miejsce weszli: Waldemar Anton, Ömer Beyaz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiana Anderssona, Jana Thielmanna zajęli: Tim Lemperle, Marvin Obuz. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Naouirou Ahamadzie, piłkarzowi gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Marvin Schwäbe
79′ Konstantinos Mavropanos
Kingsley Schindler
73′ Marc Oliver Kempf
Jorge Meré Pérez
Hiroki Ito
Timo Bernd Hübers
Tanguy Coulibaly
Jonas Hector
73′ Daniel Didavi
Dejan Ljubičić71′
62′ Mateo Klimowicz
Louis Schaub72′
79′ Chris Führich
Sebastian Andersson85′
Florian Schock
Timo Horn
79′ Waldemar Anton
Kingsley Ehizibue
Pascal Stenzel
Luca Jannis Kilian
73′ 86′ Naouirou Ahamada
Benno Schmitz
79′ Ömer Faruk Beyaz
Ondrej Duda71′
Phillipp Klement
Tim Lemperle85′
Clinton Mola
Marvin Ayhan Obuz90′
73′ Hamadi Al Ghaddioui
Anthony Modeste72′  72′, 77′
62′ Wahidullah Faghir