VfB Lübeck - SV Wehen Wiesbaden 0-3 (0-2). Liga niemiecka - 35. kolejka 3. Ligi

4 maja na Dietmar-Scholze-Stadionie an der Lohmühle w Lubece odbył się mecz 35. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Neumuensteru i SV Wehen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SV Wehen 3-0.

35. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-05-04 19:00 | Stadion: Dietmar-Scholze-Stadion an der Lohmühle | Arbiter: Florian Lechner
M. Malone 67'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Neumuensteru przebywa na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to jedenastka SV Wehen zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny SV Wehen.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Wehen w 15. minucie spotkania, gdy Håkan Nilsson strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Maurice Malone.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka SV Wehen, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kevin Lankford. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Maurice Malone.

Na drugą połowę zespół SV Wehen wyszedł w zmienionym składzie, za Gianlucę Kortego wszedł Marc Lais. W 52. minucie Osarenren Okungbowa został zmieniony przez Ersina Zehira.

W 65. minucie kartkę obejrzał Ryan Malone z Neumuensteru. Trener Neumuensteru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martina Rösera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Elsamed Ramaj.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maurice Malone wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Wehen, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie starcia. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Chwilę później trener SV Wehen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Lucas Brumme, a murawę opuścił Maurice Malone. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ersina Zehira z Neumuensteru, a w 85. minucie Marca Laisa z drużyny przeciwnej. Między 76. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy SV Wehen: Håkan Nilsson, Marvin Ajani, Kevin Lankford, na ich miejsce weszli: Benedict Hollerbach, Moritz Kuhn, Michael Guthörl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mirka Bolanda, Sebastiana Hertnera zajęli: Sven Marten, Thorben-Johannes Deters.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Tim Boss
65′ Ryan Patrick Malone
Marvin Ajani86′
Nico Rieble
Sascha Mockenhaupt
Tommy Grupe
Tim Walbrecht
52′ Osarenren Okungbowa
Michel Niemeyer
Marvin Thiel
Kevin Lankford  43′ 87′
Yannick Deichmann
Johannes Wurtz
65′ Elsamed Ramaj
Gianluca Korte46′
78′ Mirko Boland
Maurice Maximilian Malone  67′ 68′
78′ Sebastian Hertner
Jakov Medić
Cyrill Akono
Håkan Gustaf Nilsson  15′ 76′
Ngemba Michael Luyambula
Arthur Lyska
78′ Thorben-Johannes Deters
Moritz Kuhn86′
78′ Sven Lars Marten Mende
Lucas Brumme68′
Lucas Mika Wolf
Michael Boris Guthörl87′
52′ 76′ Ersin Zehir
Marc Lais46′ 85′
Soufian Benyamina
Benedict Hollerbach76′
65′ Martin Röser

Przewaga zespołu Neumuensteru w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Neumuensteru, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka Neumuensteru w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.