VfB Lübeck - SV Waldhof Mannheim 07 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

13 stycznia na Dietmar-Scholze-Stadionie an der Lohmühle w Lubece odbyło się starcie 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Neumuensteru i Waldhofu. Mecz zakończył się zwycięstwem Waldhofu 1-0.

13. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-01-13 19:00 | Stadion: Dietmar-Scholze-Stadion an der Lohmühle | Arbiter: Patrick Ittrich
VfB Lübeck
SV Waldhof Mannheim 07
0
1
D. Martinović 25'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Antonowi-Leandrowi Donkorowi z drużyny gości. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waldhofu w 25. minucie spotkania, gdy Dominik Martinović zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marco Schuster.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Waldhofu.

Trener Waldhofu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josepha Boyambę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dominik Martinović. W 65. minucie Elsamed Ramaj został zmieniony przez Ersina Zehira.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Svenowi Martenowi z Neumuensteru. Trener Neumuensteru postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Svena Martena i na pole gry wprowadził napastnika Martina Rösera, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie arbiter ukarał kartką Mirka Bolanda, zawodnika Neumuensteru.

Marco Schuster
80′ Mirko Boland
Mohamed Gouaida90′
70′ 76′ Sven Lars Marten Mende
Arianit Ferati84′
Yannick Deichmann
Anton-Leander Donkor9′
Soufian Benyamina
Hamza Saghiri
65′ Elsamed Ramaj
Manfred Osei-Kwadwo84′
65′ Ersin Zehir
Joseph Boyamba50′
76′ Martin Röser
Gillian Timothy Jurcher

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Waldhofu przyznał jedną.

Zespół Neumuensteru w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.