Reklama

Reklama

VfB Lübeck - FSV Zwickau 1-2 (1-1). Liga niemiecka - 37. kolejka 3. Ligi

W meczu 37. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 17 maja, zespół Neumuensteru przegrał z FSV Zwickau 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Dietmar-Scholze-Stadionie an der Lohmühle w Lubece.

W  meczu 37. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 17 maja, zespół Neumuensteru przegrał  z FSV Zwickau  1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Dietmar-Scholze-Stadionie an der Lohmühle w Lubece.

Zespół Neumuensteru przed meczem zajmował 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny FSV Zwickau.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy FSV Zwickau nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie bramkę zdobył Lars Lokotsch. Przy zdobyciu bramki pomagał Marius Hauptmann.

Drużyna Neumuensteru wyrównała wynik meczu. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Yannick Deichmann. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Thorben-Johannes Deters.

Reklama

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tommy Grupe osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Neumuensterowi w tym sezonie, pojawił się Osarenren Okungbowa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Thorbena-Johannesa Detersa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Manfred Starke, a murawę opuścił Dustin Willms. W 59. minucie za Marca Schikorę wszedł Yannik Möker. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Mike Könnecke z FSV Zwickau. Była to 75. minuta spotkania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FSV Zwickau przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił Felix Wolfgang.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Zespół Neumuensteru w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół FSV Zwickau będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie 1. FC Saarbrücken. Tego samego dnia FC Hansa Rostock będzie gościć zespół Neumuensteru.

Reklama

Reklama

Reklama