VfB Lübeck - FC Hansa Rostock 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 19. kolejka 3. Ligi

3 marca na Dietmar-Scholze-Stadionie an der Lohmühle w Lubece odbył się pojedynek 19. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Neumuensteru i Hansy Rostock. Starcie zakończyło się zwycięstwem Neumuensteru 1-0.

19. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-03-03 17:00 | Stadion: Dietmar-Scholze-Stadion an der Lohmühle | Arbiter: Wolfgang Haslberger
VfB Lübeck
FC Hansa Rostock
1
0
S. Benyamina 48'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Neumuensteru plącze się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Hansy Rostock zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Sven Sonnenberg został zmieniony przez Jana Löhmannsröbena.

Między 14. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Neumuensteru oraz dwie drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Neumuensteru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 45. minucie na plac gry wszedł Soufian Benyamina, a murawę opuścił Cyrill Akono. Soufian Benyamina nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po przerwie jedynego gola meczu strzelił Soufian Benyamina dla drużyny Neumuensteru. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Tommy Grupe.

Trener Hansy Rostock postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Manuela Farronę i na pole gry wprowadził napastnika Johna Verhoeka, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Korbinian Vollmann został zmieniony przez Pascala Breiera, co miało wzmocnić drużynę Hansy Rostock. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moodego Chanę na Svena Martena w 69. minucie oraz Yannicka Deichmanna na Sebastiana Hertnera w tej samej minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hansa Rostock: Lukasowi Scherffowi w 87. minucie i Simonowi Rheinowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Markus Kolke
41′ 69′ Moody Osman Chana Nya
Lukas Scherff87′
82′ Yannick Deichmann
Simon Rhein90′
24′ 45′ Cyrill Akono
Bentley Baxter Bahn
Pascal Steinwender
Lion Lauberbach
Ngemba Michael Luyambula
Ben Alexander Voll
82′ Sebastian Hertner
Damian Roßbach
Thorben-Johannes Deters
Aaron Philipp Herzog
69′ Sven Lars Marten Mende
Jan Dominic Löhmannsröben13′
Lucas Mika Wolf
Tobias Schwede
Ersin Zehir
Pascal Breier60′
45′  48′ Soufian Benyamina
John Verhoek60′

Przewaga zespołu Hansy Rostock w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.