TSV Havelse - FC Viktoria Köln 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 9. kolejka 3. Ligi

17 września na Wilhelm-Langrehr-Stadion w Garbsen odbył się mecz 9. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami TSV Havelse i Viktorii Koeln. Pojedynek zakończył się zwycięstwem TSV Havelse 1-0. Na stadionie zasiadło 527 widzów.

9. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-09-17 19:00 | Stadion: Wilhelm-Langrehr-Stadion | Widzów: 527 | Arbiter: Nicolas Winter
TSV Havelse
FC Viktoria Köln
1
0
K. Froese 33'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 20. i 18. jedenastka 3. Ligi.

Już w pierwszych minutach drużyna Viktorii Koeln próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedynego gola z karnego strzelił Kianz González-Froese dla zespołu TSV Havelse. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki TSV Havelse.

Drugą połowę drużyna Viktorii Koeln rozpoczęła w zmienionym składzie, za Youssefa Amyna wszedł Timmy Thiele. W 53. minucie za Patricka Sontheimera wszedł Federico Palacios.

Między 59. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Viktorii Koeln i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Viktorii Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł David Philipp, a murawę opuścił Luca Marseiler. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maximiliana Rossmanna z Viktorii Koeln, a w 90. minucie Fynna Arkenberga z drużyny przeciwnej.

Moritz Nicolas
90′ Fynn Arkenberg
Moritz Fritz
60′ Niklas Tasky
Maximilian Christian Rossmann76′
Tobias Fölster
Kai Klefisch
Julius Düker
Marcel Risse64′
86′ Florian Riedel
Patrick Sontheimer53′
 33′ (k.) 79′ Kianz González-Froese
Simon Handle
Niklas Teichgräber
Jeremias Lorch59′
Oliver Daedlow
Luca Marseiler69′ 75′
78′ Julius Langfeld
Lenn Jastremski75′
90′ Fynn-Luca Lakenmacher
Youssef Amyn46′
Tobias Stirl
Elias Jona Bördner
86′ Denis Kina
Niklas May64′
90′ Noah Plume
David Lennart Philipp75′
Ilir Qela
Albert Bunjaku75′
78′ Leon Damer
Federico Palacios Martinez53′
79′ Yannik Jaeschke
Timmy Dennis Mario Thiele46′

Przewaga zespołu Viktorii Koeln w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom TSV Havelse, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Viktorii Koeln w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.