TSV Havelse - Braunschweiger TSV Eintracht 1895 0-4 (0-1). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

W starciu 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 24 października, drużyna TSV Havelse skompromitowała się z TSV Eintracht 0-4 (0-1). Mecz na HDI-Arena w Hanowerze obejrzało 4 591 widzów.

S. Müller 88'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna TSV Havelse przebywa na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to zespół TSV Eintracht zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut drużyna TSV Eintracht zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu TSV Havelse była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jomaine Consbruch wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSV Eintracht, zdobywając bramkę w 25. minucie pojedynku.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yannikowi Jaeschkemu z drużyny gospodarzy. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu TSV Eintracht.

W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Yannik Jaeschke z zespołu TSV Havelse i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 39. minucie. W 62. minucie Julius Düker zastąpił Niklasa Taskiego.

Chwilę później trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Martin Kobylański, a murawę opuścił Maurice Multhaup. W tej samej minucie w drużynie TSV Eintracht doszło do zmiany. Sebastian Müller wszedł za Enrique Peñę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna TSV Eintracht, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Michael Schultz. W zdobyciu bramki pomógł Martin Kobylański.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSV Eintracht w 69. minucie spotkania, gdy Lion Lauberbach zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Robin Krauße.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole TSV Eintracht doszło do zmiany. Yari Otto wszedł za Robina Kraußego. A trener TSV Havelse wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Linusa Meyera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Oliver Daedlow. Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy TSV Havelse: Fynn-Luca Lakenmacher, Leon Damer, na ich miejsce weszli: Deniz Cicek, Noah Plume. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Schultza, Danila Wiebego zajęli: Philipp Strompf, Luis Görlich.

W 81. minucie żółtą kartkę dostał Michael Schultz z TSV Eintracht.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Sebastian Müller. Asystę przy golu zanotował Brian Henning.

W 89. minucie w drużynie TSV Havelse doszło do zmiany. Denis Kina wszedł za Kianza Gonzáleza-Froese'a. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Michael Schultz  66′ 81′ 86′
77′ Leon Damer
Lasse Schlüter
62′ Julius Düker
Robin Krauße73′
39′ 51′ Yannik Jaeschke
Maurice Michael Multhaup65′
Niklas Teichgräber
Enrique Manuel Peña Zauner65′
77′ Oliver Daedlow
Jomaine Ellay Consbruch  25′
89′ Kianz González-Froese
Bryan Henning
77′ Fynn-Luca Lakenmacher
Lion Lauberbach  69′
Tobias Stirl
Yannik Bangsow
89′ Denis Kina
Luis Görlich86′
62′ Niklas Tasky
Niko Kijewski
77′ Deniz Cicek
Philipp Strompf86′
Vico Meien
Martin Kobylański65′
77′ Linus Niklas Martin Meyer
Iba May
77′ Noah Plume
Benjamin Girth
Ilir Qela
Sebastian Müller65′  88′
Julian Rufidis
Yari Otto73′

Zespół TSV Eintracht był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze TSV Havelse obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.