TSV Eintracht - SV Darmstadt 1-1 (1-1). Liga niemiecka - 26. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 20 marca, drużyna TSV Eintracht zremisowała z SV Darmstadt 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Eintracht-Stadion w Brunszwiku. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w SV Darmstadt.

V. Pálsson 13'

Zespół TSV Eintracht przed meczem zajmował 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna SV Darmstadt wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Serdar Dursun, piłkarz SV Darmstadt.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Darmstadt w 13. minucie spotkania, gdy Guðlaugur Pálsson strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Erich Berko.

Po kwadransie gry kartkę dostał Fabian Holland z jedenastki gości.

Piłkarze TSV Eintracht nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 17. minucie Nick Proschwitz wyrównał wynik meczu z karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 24. minucie arbiter przyznał kartkę Guðlaugurowi Pálssonowi z SV Darmstadt. W 25. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka TSV Eintracht. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom TSV Eintracht: Nickowi Proschwitzowi w 31. i Brianowi Behrendtowi w 35. minucie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 50. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie za Ji Dong-Wona wszedł Marcel Bär.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Feliksa Kroos, piłkarza gospodarzy. W tej samej minucie trener SV Darmstadt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Marvina Mehlema. Na boisko wszedł Tobias Kempe, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A kibice TSV Eintracht nie mogli już doczekać się wprowadzenia Martina Kobylańskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dominik Wydra.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w jedenastce TSV Eintracht za Fabia Kaufmanna wszedł Yari Otto, a w zespole SV Darmstadt Serdar Dursun zmienił Feliksa Plattego. W drugiej połowie nie padły gole.

Marcel Schuhen
63′ Danilo Wiebe
Patrick Herrmann
35′ Brian Behrendt
Patric Pfeiffer73′
Oumar Diakhité
Immanuel Höhn
Nico Klaß
Fabian Holland16′
73′ 80′ Dominik Wydra
Guðlaugur Victor Pálsson  13′ 24′
90′ Fabio Kaufmann
Tim Skarke
74′ Dong-won Ji
Erich Berko
50′ Jannis Nikolaou
Nicolai Rapp
78′ Felix Kroos
Marvin Mehlem78′
 17′ (k.) 25′ (k.) 31′ Nick Proschwitz
Mathias Honsak
80′ Martin Kobylański
Tobias Kempe78′
74′ Marcel Bär
Fabian Schnellhardt
90′ Yari Otto
Felix Platte90′
Manuel Schwenk

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom TSV Eintracht, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej dwie mniej.

Zespół TSV Eintracht w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.