TSV Eintracht - SSV Jahn 2-0 (0-0). Liga niemiecka - 22. kolejka 2. Bundesligi

19 lutego na Eintracht-Stadion w Brunszwiku odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami TSV Eintracht i SSV Jahn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TSV Eintracht 2-0.

N. Proschwitz 65'

Zespół TSV Eintracht przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie sędzia ukarał kartką Erika Wekessera, zawodnika SSV Jahn.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Eintracht w 58. minucie spotkania, gdy Jannis Nikolaou zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Oumar Diakhité.

Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Oumarowi Diakhitému z TSV Eintracht.

Niedługo później Nick Proschwitz wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSV Eintracht, strzelając kolejnego gola w 65. minucie starcia. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Dominik Wydra.

W 66. minucie za Sebastiana Stolzego wszedł Jan-Niklas Beste. W tej samej minucie trener SSV Jahn postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kaan Caliskaner, a murawę opuścił Erik Wekesser. A kibice TSV Eintracht nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcela Bära. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Fabio Kaufmann.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Benedikt Gimber
60′ Oumar Diakhité
Scott Fitzgerald Kennedy
Nico Klaß
Erik Wekesser53′ 66′
Dominik Wydra
Christoph Moritz88′
77′ Fabio Kaufmann
Albion Vrenezi88′
88′ Dong-won Ji
Max Besuschkow
 58′ Jannis Nikolaou
Sebastian Stolze66′
Felix Kroos
David Otto80′
 65′ Nick Proschwitz
Kaan Caliskaner66′
77′ Marcel Bär
Charalambos Makridis88′
88′ Yari Otto
Jan-Marc Schneider80′

Drużyna SSV Jahn miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół TSV Eintracht w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.