TSV Eintracht - Meppen 1912 5-0 (2-0). Liga niemiecka - 18. kolejka 3. Ligi

4 grudnia na Eintracht-Stadion w Brunszwiku odbył się pojedynek 18. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami TSV Eintracht i Meppen 1912. Mecz zakończył się zwycięstwem TSV Eintracht 5-0. Na stadionie stawiło się 5 575 widzów.

18. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-12-04 14:00 | Stadion: Eintracht-Stadion | Widzów: 5575 | Arbiter: Lars Erbst
E. Peña Zauner 77'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Meppen 1912 zajmowała trzecią, natomiast jedenastka TSV Eintracht - czwartą pozycję.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Meppen 1912 wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Eintracht w ósmej minucie spotkania, gdy Bryan Henning zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka TSV Eintracht, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Jomaine Consbruch.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Meppen 1912 rozpoczął w zmienionym składzie, za Floriana Egerera, Lucasa Krügera weszli Max Dombrowka, Richard Sukuta-Pasu. Także drużyna TSV Eintracht rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maurice'a Multhaupa wszedł Danilo Wiebe. W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Markusowi Ballmertowi z drużyny gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Niko Kijewski. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bryan Henning.

Po chwili trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Enrique Peña, a murawę opuścił Sebastian Müller. Enrique Peña nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach. W 67. minucie René Guder zastąpił Christopha Hemleina. Kibice Meppen 1912 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Serhata Koruka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić David Blacha.

Niedługo później Lion Lauberbach wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSV Eintracht, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie starcia. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jannis Nikolaou.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Wilhelma Evseeva, piłkarza Meppen 1912.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSV Eintracht w 77. minucie spotkania, gdy Enrique Peña strzelił piątego gola. Asystę przy bramce zanotował Niko Kijewski.

W 78. minucie Morgan Faßbender został zmieniony przez Tobiasa Dombrowę, co miało wzmocnić zespół Meppen 1912. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Schultza na Philippa Strompfa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Erik Domaschke
46′ Maurice Michael Multhaup
Markus Ballmert51′
80′ Michael Schultz
Lars Bünning
Brian Behrendt
Jeron Al-Hazaimeh
 55′ Niko Kijewski
Florian Egerer46′
Robin Krauße
René Guder67′
 25′ Jomaine Ellay Consbruch
Wilhelm Evseev77′
65′ Sebastian Müller
Morgan Faßbender78′
Jannis Nikolaou
David Blacha68′
 8′ 73′ Bryan Henning
Luka Tankulić
 71′ 74′ Lion Lauberbach
Lucas Felix Krüger46′
Yannik Bangsow
Julius Pünt
Lasse Schlüter
Max Dombrowka46′
80′ Philipp Strompf
Beyhan Ametov
74′ Martin Kobylański
Tobias Dombrowa78′
65′  77′ Enrique Manuel Peña Zauner
Christoph Hemlein67′
46′ Danilo Wiebe
Valdet Skënder Rama
Benjamin Girth
Serhat Zübeyr Koruk68′
73′ Luc Ihorst
Richard Sukuta-Pasu46′
Yari Otto

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Meppen 1912 przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.